ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаСБУ: підприємець власну сонячну електростанцію зареєстрував як 100 домогосподарств

СБУ: підприємець власну сонячну електростанцію зареєстрував як 100 домогосподарств

Місцевий підприємець обладнав власну сонячну електростанцію, але зареєстрував її як 100 окремих домогосподарств.
Служба безпеки України викрила механізм розкрадання коштів при виробництві електроенергії в Черкаській області, про це повідомила пресслужба СБУ.
 
Місцевий підприємець обладнав власну сонячну електростанцію, але зареєстрував її як 100 окремих домогосподарств. Це дозволило йому продавати електроенергію без отримання ліцензії й за спрощеною процедурою. За оцінками фахівців, орієнтовна сума збитків від його діяльності становить близько 40 млн грн.
 
За інформацією слідства, зловмисник організував протиправний механізм у 2019 році. Він скористався нормою у законодавстві, яка дозволяє кожному громадянину виробляти власну "зелену" електроенергію і продавати її державі. Водночас приватне домогосподарство не може мати потужність понад 30 кВт. Якщо потужність вище – треба оформлювати додаткові дозволи, проходити перевірки та отримувати платню за іншим тарифом. Тому чоловік вирішив обійти законодавство і замість реєстрації одного великого підприємства вирішив продавати електроенергію від імені 100 приватних домогосподарств.
 
При цьому електрогенеруючі установки, що належать вказаній особі, розміщені на земельних ділянках, де відсутні житлові чи інші будівлі, що суперечить вимогам нормативних актів у сфері енергетики й свідчить про використання такого об’єкту в промислових масштабах під виглядом великої кількості приватних домогосподарств.
 

Така схема дозволила без отримання ліцензії, за спрощеною процедурою протягом 2019-2020 років отримувати кошти за "зеленим" тарифом. За оцінками фахівців, сума збитків від такої діяльності може становити близько 40 млн грн. 

 
Коментарі (0)