ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняШколи в Україні будуть проектуватися по новим ДБН

Школи в Україні будуть проектуватися по новим ДБН

Нові ДБН передбачають проектування сучасного відкритого навчального простору для організації різноманітних групових занять у навчальних закладах при їх новому будівництві або реконструкції
З 1 вересня 2018 року вступили в дію нові державні будівельні норми (ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти»), які розширили можливості планувальних рішень у школах, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
 
Зокрема, нові ДБН передбачають проектування сучасного відкритого навчального простору для організації різноманітних групових занять у навчальних закладах при їх новому будівництві або реконструкції.
 
Раніше в школах передбачалася виключно фронтальна форма шкільних занять, це коли парти стоять рядами одна за одною. Відтак не було можливості проводити різні групові, ігрові та індивідуальні заняття у класах. Тепер В школах будуть робити відкритий сучасний і цікавий простір для дітей для більш ефективного та продуктивного навчання.
 
Зразком реалізації цього досвіду є “школи майбутнього” у Фінляндії. І таких прикладів сучасних шкіл з відкритим навчальним простором є чимало по всій Європі та в світі. 
 
Відповідно до цих змін в ДБН передбачено збільшення площі класу на 1 учня: якщо раніше при фронтальній формі занять передбачалося 2 кв. м, то за новими нормами вона складає 3 кв. м при змішаній формі навчання. 
 
Також в оновленому ДБН “Будинки і споруди. Заклади освіти” введено:
  • обов’язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів;
  • обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю;
  • обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини — двері «Антипаніка».
Оновлений ДБН був розроблений ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів».
 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

 
Коментарі (0)