ГоловнаПублікаціїОпалювальний сезон 2018-2019Сім'я має право вибору: скористатись пільгою чи субсидією

Сім'я має право вибору: скористатись пільгою чи субсидією

З 1 травня 2016 року діє норма, відповідно до якої сім’я має право вибору: користуватися в опалювальний період субсидією чи пільгою
З 1 травня 2016 року діє норма, відповідно до якої сім’я має право вибору: користуватися в опалювальний період субсидією чи пільгою. Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно буде подати заяву для призначення субсидії, передає сайт Teplo.gov.ua
 
Якщо пільговик подав заяву на субсидію, але субсидія на неопалювальний період йому не виходить, то йому надалі постачальники послуг автоматично враховуватимуть пільгу.
 
Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.
 
При пільговій оплаті за послуги у квитанціях, які надсилаються мешканцям, нарахування плати за послуги вказується з врахуванням знижки плати за послуги. Наприклад, учасникам війни – знижка плати 50 відсотків у межах соціальних норм.
 
Умови, за яких надається пільга зі сплати ЖКП.
 
Для отримання пільги на оплату житлово-комунальних послуг особа, яка має право на пільги, повинна звернутись до надавача послуг, подати заяву, оригінал посвідчення, яке засвідчує право на пільгу, та його копію, ідентифікаційний номер, довідку про склад сім’ї (для визначення права на пільги членів сім’ї). Крім цього, пільговику необхідно звернутись також до органу соціального захисту для внесення даних про пільговика до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги.
 
Варто нагадати, що відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2015 № 389, пільги окремим категоріям пільговиків надаватимуться за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 01.01.2016 – 1930 грн).
 
Це такі категорії осіб, які мають право на пільги:
 
•    учасники війни;
•    члени сімей загиблих (померлих) учасників війни;
•    особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
•    вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
•    особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
•    вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
•    жертви нацистських переслідувань;
•    діти війни;
 
У яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких – субсидією.
 
Ті сім’ї, які мають невеликі доходи, і, навіть з урахуванням пільгової плати, сплачують за послуги, більше ніж частка плати за послуги для цієї сім’ї, однозначно повинні отримувати субсидію. Проте, якщо з урахуванням пільгової оплати за послуги частка плати є більша, ніж пільгова оплата за послуги, то такій сім’ї доцільніше відмовитися від субсидії і в неопалювальний період сплачувати за послуги з урахуванням пільги.
 
Приклад «пільга».  У квартирі загальною площею 38 кв. м. проживає 1 особа – пенсіонер, учасник війни (пільга на оплату житлово-комунальних послуг – 50%). Відповідно до соціальних норм плата за послуги становить 284,57 грн. (квартплата – 95 грн; газопостачання – 14 куб. м. х 6,879 грн. – 96,31 грн; електроенергія – 90 квт/год. Х 0,57 грн – 51,30 грн; водопостачання та водовідведення – 4 куб. м. х 10,49 грн – 41,96 грн).
 
Пільгова оплата за послуги – 142,25 грн (пільга 50% в межах соціальних норм). Дохід заявника – пенсія 1800 грн, при призначенні субсидії частка плати складатиме 9,65%, що становить 173,70 грн.
 
Таким чином, на неопалювальний період такій сім’ї буде призначено субсидію у розмірі 110,87 грн (284,57грн – 173,70 грн =110,87 грн). Однак, заявник має право на пільги 50%. Вартість плати за послуги з урахуванням пільги – 142,25 грн. Частка плати при призначенні субсидії – 173,70 грн. Такому пільговику в неопалювальний період доцільніше користуватися пільгою, а не отримувати субсидію.
 
Приклад «субсидія». У квартирі загальною площею 50 кв. м. проживає 3 особи, сім’я має право на пільги учасника війни на 3 осіб. Відповідно до соціальних норм плата за послуги становить 646,30 грн (квартплата – 125 грн; газопостачання – 14 куб. м х3 х 6,879 грн – 288,92 грн; електроенергія – 150 квт/год. – 106,50 грн; водопостачання та водовідведення – 4 куб. м х3х10,49 грн – 125,88 грн).
 
Пільгова оплата за послуги – 323,15 грн (пільга 50% в межах соціальних норм). Середньомісячний дохід сім’ї – 2900 грн, при призначенні субсидії частка плати складатиме 10,36%, що становить 300,44 грн.
 
Таким чином, на неопалювальний період такій сім’ї субсидію буде призначено субсидію у розмірі 345,86 грн. (646,30 грн – 300,44 грн = 345,86 грн).
 

Частка плати сім’ї при призначенні субсидії 300,44 грн незначно менша, ніж пільгова плата за послуги 323,15 грн. Якщо така сім’я фактично використовує послуги в межах норми, то для неї доцільніше мати субсидію, бо сім’я платитиме 300,44 грн., а решту плати покриватиме субсидія. 

 
Коментарі (2)
Коля
25 Січня 2017 p. 21:50
Зараз собеси не надсилають споживачам документ про призначення субсидії , як це було раніше. Тобто, жоден одержувач субсидії не може документально підтвердити своє право на цю субсидію. Тепер субсидію зазначають лише у платіжних повідомленнях про оплату компослуг, причому кожен місяць різну суму. Платіжні повідомлення про оплату компослуг взагалі не є документом про призначення субсидії.
Коля
28 Січня 2017 p. 21:11
Як ви думаєте, для чого провадяться постійні зміни формату платіжок? Я думаю, що це робиться з метою подальшого приписування штучних боргів споживачам. --------------------------------------------------------------------------------------------Часто при зміні форми платіжок споживачам штучно приписується борг, якого довести помилковість досить непросто, адже нові і старі форми платіжок, як правило, мають різні реквізити. Так, наприклад, АК "Київводоканал", при запровадженні нової форми платіжки ,починаючи з травня 2016 р. , штучно, просто так від стелі, поприписував борги побутовим споживачам. Далеко не всі добилися, щоб "помилково" приписаний борг не зазначався у платіжці. Тепер "Київводоканал" вимагає , щоб споживач у свій робочий час брав відпустку за власний рахунок і привозив до них оплачені квитанції та їх ксерокопії , і тоді споживач матиме можливість написати заяву про скасування штучного боргу... .Тобто, споживач на рівному місці, без ніякої своєї вини витрачає час, гроші і нерви, і ніякої компенсації йому за це не передбачено. А "Київгаз" при запровадженні нової форми платіжки , ставши "Київгазенерджи", у цьому шахраюванні пішов ще далі : штучний борг включив у суму "До сплати".