ГоловнаКоментаріАльтернативна енергетикаС.Савчук: «Ми маємо створити прозорий конкурентний ринок завдяки аукціонам»

С.Савчук: «Ми маємо створити прозорий конкурентний ринок завдяки аукціонам»

Законопроект щодо переходу країни на «зелені» аукціони від 05.12.2018 №8449-д активно готується до другого читання Комітетом ВРУ ПЕК
Законопроект щодо переходу країни на «зелені» аукціони від 05.12.2018 №8449-д активно готується до другого читання Комітетом ВРУ ПЕК за участю профільних міністерств, Держенергоефективності та інших стейкхолдерів, про це повідомляє прес-служба Кабміну.
 
«Якщо ми хочемо, щоб «чиста» електроенергія впала в ціні і споживачі платили за неї менше, ми маємо створити прозорий конкурентний ринок завдяки аукціонам», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук в інтерв’ю телеканалу «Україна».
 
Відповідно до законопроекту потенційні виробники змагатимуться за право встановити СЕС, ВЕС чи інший об’єкт та реалізовувати «зелену» електроенергію.
 
Аукціон виграє той, хто запропонує найкращу пропозицію, – нижчу ціну.
 
Держава у свою чергу дасть можливість інвестору продавати «чисту» електроенергію за аукціонною ціною впродовж 20 років.
 
Як пояснив Сергій Савчук, це «win-win» ситуація для всіх: суспільство отримає дешевшу електроенергію із «чистих» джерел енергії; бізнес буде зацікавлений працювати та розбудовувати «зелену» енергетику в Україні.
 

Зазначений законопроект вже отримав підтримку таких авторитетних міжнародних інституцій, як IRENA та Енергетичне співтовариство. 

 
Коментарі (0)