ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГТарифи на «комуналку» продовжать зростати

Тарифи на «комуналку» продовжать зростати

В Україні прогнозовано будуть зростати тарифи на житлово-комунальні послуги. У Мінфіні підвищення тарифів вважають необхідним, хоч і непопулярним кроком.

Тарифи на житлово-комунальні послуги будуть зростати і надалі. Про це повідомила Міністр фінансів Наталія Яресько в інтерв'ю «Українській правді».

За словами очільниці Мінфіну, підвищення цін на «комуналку» є болючим, однак необхідним та правильним для країни кроком. Адже, Міністерство не має законних прав на покриття дефіциту «Нафтогазу».

«Тарифи будуть переглядатися регулярно. Ми Мінфін не маємо права за законом фінансувати ще більший дефіцит «Нафтогазу». Закону треба дотримуватися. Ми йдемо до паритетних ринкових цін на газ і збільшення дотацій людям, які цього потребують. Тому... в наступному році будуть потрібні додаткові витрати на соціальну сферу, тому що ми всі розуміємо, що тарифи будуть підвищуватися далі - і вони повинні, адже це правильний економічний підхід», - сказала пані Яресько.

Чиновниця вважає, що приведення тарифів до економічного рівня є необхідним, хоч і болісним для країни кроком.

«Але не менш боляче платити «Нафтогазу» дотації - лише 110 млрд в 2014 році, які створюють інфляцію, які знищують нашу енергетичну незалежність, нашу енергетичну ефективність, тому що ніхто не знає, за що ми платимо і куди. Тобто правильний підхід зараз - йти до паритетності або до ринкових цін на тарифи, з одночасним застосуванням правильної системи субсидій або дотацій для тих, хто в них потребує», - сказала вона.

Читайте також: Нацкомісія встановила новий тариф на воду для Києва

Крім цього, пані Яресько наголосила, що наразі ведеться робота із залучення інвесторів у нафтогазову сферу України. Міністр вважає, що лише таким чином країна здобуде енергонезалежність.

«Ми будемо шукати короткострокові важелі на ситуацію, й одночасно до 1 липня взяли на себе відповідальність внести довгостроковий новий підхід, який знову збалансує наші фіскальні потреби, тобто бюджетні потреби з інвестиційною привабливістю. Ми маємо заохотити інвесторів у цю галузь, тому що це нам допомагає в здобутті енергонезалежності. Ми розуміємо, що система, яка сьогодні існує, цього не виконує, вона неприваблива для інвесторів. Ми чуємо цю критику», - резюмувала пані Міністр.

Поради від «України Комунальної» щодо економії газу в квартирі і в приватному будинку допоможуть заощадити на  «блакитному» паливі.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, українці за січень-лютий 2015 року заплатили майже 10 мільярдів гривень за житлово-комунальні послуги. Проте, у лютому заборгованість населення збільшилась приблизно на 2% порівняно з січнем цього року.

 
Коментарі (2)
Коля Пухов
03 Квітня 2015 p. 21:39
А може краще не тарифи підвищувати, а зупинити знецінення гривні? Адже якщо рахувати у доларах або у євро, то немає ніякого зростання цін і тарифів. Тобто виходить, що нас вкотре намагаються обманути, переклавши збитки від знецінення українських грошей на пересічних споживачів.
Коля Пухов
03 Квітня 2015 p. 21:45
Наша національна "валюта" гривня законодавчо не прив"язана до жодного з драгметалів або іншого ресурсу держави. Це значить, що держава може знецінювати такі свої гроші практично безкінечно. Тенденцію постійного знецінення національних грошей було закладено ще напочатку 1992 року. В 1992 році купонокарбованець прирівнювався до радянського рубля, і квартплата була всього 14 купонокарбованців. А в 1996 році квартплата вже стала декілька мільйонів купонокарбованців. Тобто, за чотири роки купонокарбованець знецінився у сотні тисяч разів. У 1996 році купонокарбованець обміняли на гривню по курсу сто тисяч купонокарбованців за одну гривню, і з 1996-го року до 2014-го року гривня знецінилась приблизно у 20 разів. А починаючи з 2014 року швидкість знецінення гривні значно зросла і зараз вже майже така ж , як і купонокарбованця у 1992-1996 роках. Такі держави, які випускають у якості національних грошей нічим не підкріплені папірці для внутрішніх розрахунків, на перший погляд, начебто хитрі, бо можуть знеціненням цих грошей значно полегшувати кишені своїх громадян, але у кінцевому результаті такі держави обманюють самі себе.