ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГТепломережі Києва шукають шляхи порятунку

Тепломережі Києва шукають шляхи порятунку

Проблему аварійності столичних тепломереж можна вирішити, або за рахунок державних субвенцій, або ж за рахунок залучення інвестицій на міжнародних ринках капіталу

Для того, аби привести столичні тепломережі в належний стан, в їх ремонт необхідно щорічно вкладати 5 млрд грн. Без такої кількості коштів через кілька років жителів Києва неможливо буде забезпечувати теплом. Таку думку висловив член постійної комісії Київради з питань ЖКГ і паливно-енергетичного сектора Олександр Клюс.

«У держбюджеті міста Києва жодної копійки не закладено не те що на оновлення, навіть на ремонт тепломереж, понад 50% яких вичерпали свій амортизаційний термін експлуатації та підлягають заміні», - зазначив посадовець.

За його словами, загальний обсяг інвестицій до 2015 року оцінюється у 15 млрд грн згідно з цінами сьогоднішнього дня. «Однак, говорити про великі капіталовкладення в основні фонди не доводиться: з бюджету міста Києва забирають величезні кошти в загальний держбюджет країни», - заявив чиновник.

Лише в нинішньому році з бюджету Києва передбачено вилучення 8,4 млрд грн до держбюджету. «Якби ці гроші не забиралися, то у влади Києва був би ресурс для вирішення існуючих гострих проблем столиці, в тому числі й для забезпечення стабільного теплопостачання киян», - вважає пан Клюс.

«Своїми силами місто не взмозі вирішити це питання. Необхідні або серйозні субвенції від уряду, за рахунок яких повинні ремонтуватися та оновлюватися тепломережі для забезпечення життєдіяльності міста, або треба виходити на міжнародні ринки капіталів», - сказав Олександр Клюс.

Нагадаємо, нещодавно в «Київенерго» заявили, що для забезпечення сталого електро-і теплопостачання столиці в нинішньому році компанія направить на технічне переоснащення ТЕЦ № 5 та № 6, а також на модернізацію та реконструкцію електричних мереж і підстанцій різного класу напруги рекордну суму – 450 млн грн. Відзначимо, що інвестиції в розвиток компанії допомагає залучати її основний акціонер – ДТЕК, який в нинішньому році планує інвестувати в модернізацію своїх активів понад 1 млрд дол.

Джерело: Інтерфакс Україна

 
Коментарі (0)