ГоловнаНовини ЖКГТранспортТраса Львів-Краковець піде у концесію

Траса Львів-Краковець піде у концесію

Першою концесійною дорогою в Україні стане траса Львів -Краковець

В Україні триває розробка проекту платних доріг. Вже стало відомо, скільки водії платитимуть на користування концесійними дорогами.

Про це повідомив голова Укравтодору Славомір Новак. 

"В Європі проїзд коштує, мінімум 7 євроцентів за кілометр. В Україні точно буде не дорожче", - сказав Новак.

Таким чином, за попередніми підрахунками, українці платитимуть близько двох гривень за кілометр шляху.

Першою концесійною дорогою в Україні стане траса Львів -Краковець, яка з'єднає Україну та Європейський союз. Будівництво цієї дороги обговорюється вже багато років. Її довжина становитиме 84,4 км.

Тобто, виходячи з попередніх розцінок, ми заплатимо за весь відрізок шляху приблизно 180 грн.

"До кінця року ми повністю завершимо перевірку всіх ділянок дороги і будемо мати всю необхідну документацію. Ми повинні бути впевнені, що пропонуємо інвестору. На початку 2019 року підготуємо звернення до Кабміну про оголошення конкурсу на концесію", - зазначив Новак.

Передбачається, що кошти інвестору будуть повернуті за рахунок збору плати за проїзд, а також плати за доступ і експлуатацію об'єктів дорожнього сервісу, придорожньої інфраструктури, розміщення реклами, логістичних центрів, сучасних ліній зв'язку вздовж дороги.

Термін концесії повинен скласти до 49 років. Концесіонер буде відповідати за будівництво, утримання, ремонт чотирисмугової дороги, яка буде побудована по категорії 1-А. Орієнтовна швидкість руху становитиме 120 км/ч.

За словами Новака, наразі проектом зацікавлені кілька іноземних компаній, які готові інвестувати.

 

 
Коментарі (0)