ГоловнаКоментаріКоментаріТреба чесно визнати, що бюджет - це наслідок...

Треба чесно визнати, що бюджет - це наслідок...

Сьогодні ми займаємо 186 місце в світі по інвестиційній привабливості, наша економіка так і не зробила різкого стрибка ... у нас так і не знищена корупція, не пройшла реформа соціальної політики...

Сьогодні, треба чесно визнати, що бюджет - це наслідок... Наслідок роботи економіки та прийняття управлінських рішень. І ми ці наслідки «пожинаємо» вже 20 років. Свою думку з цього приводу висловив голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Валерій Баранов.

- Вести розмову про бюджет завжди важко. Це досить складна і я би сказав, не дуже весела, швидше за все, сумна тема. Жодного разу я ще не чув, щоб говорили про бюджет на наступний рік, що він сподобався.

І, тим не менш, якщо у двох словах охарактеризувати бюджет на 2012 рік, то картина виглядає, приблизно, так: ми спостерігає зростання економіки. Прогнозуючі показники були на рівні 5%, зараз, фактично, всі говорять про те, що цей показник складає 3,9%. У видатковій частині бюджету, теж спостерігається зростання від 5% до 15%.

До позитивних моментів можна віднести зменшення фінансування депутатського корпусу. У першому читанні внесено пропозицію про ліквідацію депутатських пільг та зменшення розміру пенсійного забезпечення народних депутатів України.

Бюджетний комітет представив уряду пропозиції відносно  50 проблем, при цьому ми також запропонували яким чином їх вирішувати. Хочу зазначити, що багато з них вже вирішені через законодавчу базу.

До нововведень нового бюджетного року можна віднести, наприклад, фінансування міст. У наступному році вони будуть отримувати гроші на утримання і ремонт доріг, як цільові субвенції, минаючи обласні адміністрації. Крім цього ми також зняли бар'єри щодо залучення обсягів ресурсів від різних фінансових установ.

Але об'єктивно треба все-таки сказати, що існує маса невирішених питань. У бюджетному комітеті, при підготовці бюджету були заслухані всі 50 головних розпорядників бюджетних коштів. Які висновки з цього можна зробити?

По-перше, грошей на вирішення всіх поставлених завдань немає, а було заявлено додатково до видаткової частини 386 млн грн.

По-друге, гроші, які виділяються розпорядникам, витрачаються вкрай не ефективно.

По-третє, у головних розпорядників відсутні програми та плани щодо кардинальної зміни ситуації.

Повинен сказати, що це дуже парадоксальна ситуація. Може бути, саме тому за 20 років нашої незалежності нам не вдалося вирішити жодної проблеми. І якщо взяти доповідь 1998 року, то він буде актуальний і сьогодні. Не проведено адміністративна реформа - основа реформування, не проведена децентралізація влади та фінансів - про що ми говоримо з вами кожен рік.

У нас так і не вирішена важлива проблема для місцевого самоврядування - це проблема фінансуванням делегованих повноважень. Для вирішення цих питань органи місцевого самоврядування змушені використовувати власні ресурси.
За ці роки нам так і не вдалося створити ефективні економічні стимули для розвитку нашої держави. Сьогодні ми займаємо 186 місце в світі по інвестиційній привабливості, наша економіка так і не зробила різкого стрибка ... у нас так і не знищена корупція, не пройшла реформа соціальної політики ... Я й далі можу перераховувати невирішені проблеми. Саме тому люди, які були обмануті безвідповідальними політиками, наприймали популістських рішень. для виконання яких сьогодні потрібно 193 млрд грн, абсолютно справедливо виходять сьогодні на вулицю вимагати реалізації своїх законних прав. Але для того, щоб цю проблему вирішити, думаю необхідно йти на відкритий діалог влади з суспільством і приходити до певного рішення ...

Прем'єр-міністр сказав, що буде значно збільшена пенсія чорнобильцям і це правильно, але при цьому ми повинні йти на перегляд їхніх списків і по шляху ліквідації надуманих пільг ...














 
Коментарі (0)