ГоловнаКоментаріКоментаріТонкощі кабмінівського паркування

Тонкощі кабмінівського паркування

Незважаючи на спроби слідувати нормам урядової постанови, керівники місцевої влади вважають, що ініціативу Кабміну реалізувати буде складно.

У 2012 році громадяни зможуть платити за паркування автомобілів лише за наявності на майданчику паркоматів. Така норма міститься в постанові Кабінету міністрів № 1342, яка вступила в силу 1 січня. Документом передбачено, що 10 паркувальних місць повинні бути оснащені як мінімум одним автоматом.

Подібні заходи вже викликали неоднозначну реакцію з боку як місцевої влади, так і комунальних підприємств, у підпорядкуванні яких знаходяться парковки. Однак до виконання постанови на місцях все ж приступили.

Як раніше повідомляла «У.К.», в Івано-Франківську вже надали під платні парковки 31 ділянку загальною площею 7,7 тис. кв.м., які розраховані на 630 автомобілів. Таким чином, місто планує отримати 660 тис. грн від сплати зборів за паркування. В одеській мерії, втім, вже порахували, що вартість одного паркомата обійдеться міській казні не менше, ніж у 8 тис. євро. Тому в Одесі пропонують стягувати оплату за паркування у вигляді «абонементної плати», а саме власникам автомобілів пропонують купувати річні квитки на паркування за ціною в 360 грн.

Однак, незважаючи на спроби слідувати нормам урядової постанови, місцеві влади вважають, що ініціативу Кабміну реалізувати буде складно. «Сьогодні платні парковки - складне питання. Закон і постанова вийшли правильно, і ми намагалися реалізувати ці норми, але сьогодні, треба виконати дуже багато процедур, для того, щоб цей закон почав працювати: це і виділення землі і закупівля паркоматів. Це потрібно робити поступово, ми як би готуємося до цих питань, але поки що, чесно кажучи, не готові до кінця. Що стосується фінансової підтримки, то кошти з держбюджету на це не передбачені. На всю цю процедуру будуть виділені гроші з міського бюджету.

Під час прийняття бюджету на 2012 рік були закладені перші 10 млн грн не на придбання паркоматів, а на закупівлю землі і на виділення землі під парковки. На сьогодні виходить дуже висока ціна парковки. Ми сьогодні підрахували - це близько 10 грн за місце, для Луганська це велика сума», - повідомив «У.К.» мер Луганська Сергій Кравченко.

За словами мера Запоріжжя Олександра Сіна, у місті до подібних ініціатив не готові. «Тому що у випадку встановлення паркувальних автоматів, вартість паркування буде така, що нам стане не вигідно, та й виконати подібну постанову буде практично неможливо.

Для даного процесу потрібен певний час, тому що одразу інвестувати в установку паркоматів неможливо. Доцільніше було б встановити якийсь період для здійснення даної постанови.

Наприклад, встановити певний відсоток, скільки паркувальних місць повинні бути обладнані в ті чи інші терміни. Думаю, це стосується не тільки Запоріжжя. Практично, жодне місто не займалося цим питанням впритул. Якщо ж до цього процесу залучити приватний бізнес, то вартість паркування буде така, що люди просто перестануть паркуватися. Сам збір за паркування не істотний, насправді, - для місцевого бюджету це невелика частка відсотку. Думаю, що ця Постанова ще буде обговорюватися і доопрацьовуватися урядом», - повідомив пан Сін.

Анна Недогибченко, Ольга Туча

 
Коментарі (0)