ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняУ багатоповерхівках почнуть проектувати початкові школи

У багатоповерхівках почнуть проектувати початкові школи

Вбудовувати у житлові будинки початкові школи пропонують у Мінрегіоні.

Вбудовувати у житлові будинки початкові школи пропонують у Мінрегіоні. Про це повідомляє заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе, йдеться у Форпост.

“У нових будівельних нормах вже дозволено робити вбудовані в житлові будинки дитячі садки. Зараз ми знаходимося на порозі рішення, щоб також дозволити можливість робити вбудовані школи до 4-го класу включно. Адже міста продовжують ущільнюватися, тому потреба в школах і садках буде тільки збільшуватися.

Крім того, це має стати одним із кроків для вирішення ситуації з переповненістю шкіл у великих містах і забезпеченню жителів будинків необхідною соціальною інфраструктурою в умовах щільної забудови.

Сьогодні, згідно з будівельними нормами, мінімальний розмір земельної ділянки в містах, на якому можна розмістити будівлю школи – 1,4 га. Але в центральних районах великих міст, в умовах щільної забудови виділити таку площу під будівництво окремої будівлі школи практично неможливо.

Інша проблема – відсутність актуальної містобудівної документації та контролю відповідності ДПТ генпланам. Тому головні архітектори видають містобудівні умови і обмеження з порушеннями, прикриваючись тим, що там нібито колись побудують школу. Житловий комплекс будується, а школи немає.

Для вирішення цих питань Мінрегіон вже розробив план дій. Зокрема, пропонується виключити в законодавстві можливість розробки ДПТ, які не відповідають генпланам. Також є пропозиція дозволити розміщувати невеликі вбудовані початкові школи там, де немає можливості побудувати окремий заклад.

Цю пропозицію підтримують Міністерство освіти і науки України, ДСНС України та інші профільні відомства.

1 – це забезпечить жителів будинків необхідною соціальною інфраструктурою,

2 – буде зручно для батьків та дітей, адже така школа буде знаходитися зовсім поруч,

3 – дозволить суттєво зменшити диспропорцію між житловим будівництвом та соцінфраструктурою.

При проектуванні таких вбудованих і вбудовано-прибудованих початкових шкіл, у першу чергу, мають бути обов’язково виконані необхідні пожежні, санітарні та інші умови, інсоляція та шумоізоляція приміщень”.

 

 
Коментарі (0)