ГоловнаНовини ЖКГЕнергозбереженняУ Києві розпочали впроваджувати енергосервісні контракти у житлових будинках

У Києві розпочали впроваджувати енергосервісні контракти у житлових будинках

У столиці визначено три будинки, в яких проведуть енергоаудит для подальшого впровадження заходів з енергозбереження на умовах енергосервісного контракту (ЕСКО).

Про це під час наради повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає прес-служба КМДА.

Зокрема, даний підхід поширений в європейських країнах, дає змогу залучити інвестиційні кошти на енергозберігаючі заходи та повернути інвестиції за рахунок економії. 

« Застосування ЕСКО-механізму – це європейська практика досягнення енергоефективності будівель, що дає змогу залучити кошти інвесторів для впровадження заходів енергозбереження та повернути витрати за рахунок економії енергоносіїв. Українські міста зараз лише на початку шляху впровадження ЕСКО-контрактів, тоді як Київ є лідером впровадження такого підходу в закладах бюджетної сфери. З 19 контрактів, укладених в Україні, 15 – у Києві. Будинки, в яких проводитимуть енергоаудит: ОСББ «Весна», ЖБК «Політехнік» та ЖБК «Першотравневий». На обговоренні та додатковому опрацюванні залишаються ще 6 будинків: ЖБК «Оболонь-8», ЖБК «Обчислювач-4», ЖБК «Арсеналець-19», ЖБК «Кристал-21», ЖБК «Концерт-1» і ЖК «ЖК-4», – повідомив Петро Пантелеєв.

За його словами, ЕСКО-договори – це найбільш оптимальна модель залучення інвестицій у енергоефективність будівель.

«Оскільки наразі рівень споживання енергії будівлями в Україні вищий, ніж у країнах Європи, ми прагнемо наблизити енергоспоживання до європейських стандартів саме завдяки масштабному впровадженню таких договорів», – зазначив Петро Пантелеєв.

Він також наголосив, що у столиці діє декілька програм, які дають змогу скоротити витрати на обігрів та освітлення будинків. Одна з таких – відома програма отримання енергоефективних грантів будинками ОСББ та ЖБК на умовах співфінансування 70% на 30%. На сьогодні понад 140 будинків вже подали заявки на отримання коштів від міста.

 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
16 Березня 2017 p. 21:46
У 2010-2013 роках усі державні свята супроводжувались у Києві грандіозними по кількості та потужності вибухів святковими салютами, дію яких можна було порівняти з дією невеликого землетрусу. Люди, у тому числі і ветерани , неодноразово скаржилися до колл-центру, що результатами цих салютів стають пошкодження будівельних конструкцій внаслідок ударної хвилі, а саме: утворення тріщин в стінах, особливо у хрущовках, аварії водопроводу і каналізації. Натомість, колл-центр навіть не реєстрував ці звернення, пояснюючи ветеранам, що ці вибухи у їх честь і від них розгерметизації будинків бути не може. Однак, насправді зараз майже усі будинки Києва розгерметизовані по причині святкових "землетрусів" 2010-2013 років. -----------------------------------------------------Особисто я вважаю, що ця розгерметизація робилася навмисно з метою подальшого здирництва на утеплення будинків.