ГоловнаНовини ЖКГУтилізація ТПВУгорщина вимагає від України припинити забруднення річки Тиса

Угорщина вимагає від України припинити забруднення річки Тиса

Президент Угорщини опублікував сьогодні на своєму сайті відкритого листа до керівництва України, де просить терміново прийняти заходів щодо забрудення річки Тиса

Президент Угорщини опублікував сьогодні на своєму сайті відкритого листа до керівництва України, де просить терміново прийняти заходів щодо забрудення річки Тиса.

“Розчаровує те, що забруднення річки Тиси відходами не було зменшено і несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки”, – зазначає Янош Адер у своєму листі.

За словами президента, угорці виловили в червні майже 1000 кубометрів сміття. Справа посилюється ще тому, що повінь на Прикарпатті розмила сотні сміттєзвалищ – і тепер ріки сміття несе течією. Ріки сміття прийшли по течії до річки Баговиця у Хмельницькій області.

Для того, щоб виправити цю кричущу ситуацію нардеп пропонує розробити реформу Держлісагенства, покарати винних у вирубці лісу та прийняти новий закон про відходи.

Раніше Угорщина зробила ультиматум щодо сміттєзвалища на березі Тиси біля Рахова і пригрозила подати до суду з метою отримання матеріальної компенсації за забруднення їхньої території українським сміттям, яке туди спливає по Тисі.

Нагадаємо, близько 10 000 тонн побутових відходів було вивезено з річки Тиса в Угорщині. В основному це пластик, який був відсортований та буде частково перероблений.

Пластик та інше сміття накопичився вище за течією греблі в містечку Кішкоре. Відходи охопили територію 17 000 квадратних метрів на триметрову глибину. Працівники управління водних ресурсів працювали у 12-годинну зміну, щоб перевезти зібране сміття на 200-тонну баржу.

Гребля у Кішкоре – перша в Угорщині, призначена для того, щоб зупинити сміття і не дати йому плисти далі за течією.

 

 
Коментарі (0)