ГоловнаГоловнеБлагоустрійУкраїні варто переходити на світлодіодне освітлення – Семиноженко

Україні варто переходити на світлодіодне освітлення – Семиноженко

Заміна традиційних джерел освітлення на світлодіодні дозволить скоротити накопичення шкідливих ртутних відходів, які залишаються неутилізованими після використання старих освітлювальних приборів

Заміна традиційних джерел на світлодіодне освітлення дозволить скоротити накопичення шкідливих ртутних відходів, які залишаються неутилізованими після використання старих освітлювальних приборів.

Таку думку висловив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України, інформує прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації.

Він наголосив на тому, що світлодіодне освітлення має строк окупності, який становить від одного до двох років, водночас обсяг електроенергії, яка економиться щороку, дорівнює потужності одного блоку АЕС.

Голова Держінформнауки зазначив, що нашим стратегічним завданням є налагодження виробництва в Україні чипів для світлодіодного освітлення, адже сьогодні в Україні виробляються всі комплектуючи, окрім цих ключових. За словами В.Семиноженка, якщо у нас відкриється підприємство, на якому буде організований повний цикл виробництва світлодіодів, Україна стане лідером Східної Європи у цій сфері.

Він також зазначив, що світлодіодне освітлення дозволить економити електроенергію, а отже й кошти як підприємствам, так і окремим домогосподарствам — отже, вони не відчують на собі зростання комунальних тарифів.

Крім того, світлодіодне освітлення на вулицях українських міст та вздовж трас міжміського сполучення допоможе вирішити проблеми, пов'язані з безпекою життєдіяльності та безпекою дорожнього руху. Відповідаючи на питання журналістів, Також В.Семиноженко розповів, що світлодіодне освітлення сприятиме безпеці дорожнього руху, оскільки вона забезпечує значно кращу видимість на швидкісних трасах вночі чи за несприятливих погідних умов. Так, при освітленні дороги світлодіодними лампочками автомобілісти зможуть побачити велосипедиста або пішохода, що перетинає трасу, на відстані чотирьохста метрів.

Отже, на думку Голови Держінформнауки, збільшення обсягів виробництва світлодіодної техніки і як що використовувати світлодіодне освітлення для освітлення вулиць і приміщень, це дасть не тільки відчутний економічний ефект, але й дозволить вирішити низку гострих соціальних проблем.

 
Коментарі (2)
Михаил
11 Січня 2012 p. 14:30
Все на радиорынок за светодиодами!
Олег1
15 Січня 2012 p. 17:23
"Хотим, как лучше, а получится, как всегда!" Светодиоды у нас не производятся: мозгов не хватает. Тузы вкладывают бабки во что угодно, только не в закупку прибыльных технологий. Жлобьё - оно и в Африке жлобьё, даже когда ездит на "Лексусах" и ворочает миллионами. Соответственно светодиоды в Украине - удовольствие дорогое. Готовые лампы из них - ещё дороже. Особенно дающие достаточно света! Так что ежели власти пытаются промыть нам мозги насчёт якобы "экономического эффекта", запомните, граждане, что оплачивать закупку этих КОЛОССАЛЬНО ДОРОГИХ светильников (цены можно найти в интернете, полюбопытствуйте сами!) будем мы, простые жители Украины. А выгоды от этого дела будут получать ОНИ. Т.е. за наши деньги (бюджет) ещё подкормят западных производителей, получат откат и будут безбедно жить. А в чём состоит экономический эффект, никто вразумительно ответить не может. Кроме экономии электроэнергии, всё прочее неубедительно! Срок окупаемости массовой закупки светодиодных уличных светильников предполагается не менее двух-трёх десятков лет. Вопрос: ОНО НАМ НАДО?