ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаУкраїна c з початку року почала імпорт білоруської електроенергії

Україна c з початку року почала імпорт білоруської електроенергії

Згідно з даними сайту системного оператора НЕК «Укренерго», міждержавні перерізи в напрямку Білорусь-Україна (для імпорту з Білорусі) були викуплені компаніями ТОВ «ДЕ Трейдинг» ( «Донбасенерго») і ТОВ «Дніпросталь-енерго»

Згідно з даними сайту системного оператора НЕК «Укренерго», міждержавні перерізи в напрямку Білорусь-Україна (для імпорту з Білорусі) були викуплені компаніями ТОВ «ДЕ Трейдинг» («Донбасенерго») і ТОВ «Дніпросталь-енерго» («Інтерпайп» Віктора Пінчука) - 1200 МВт (по 50 МВт кожен годину) і 540 МВт (по 60 МВт в перші чотири і останні 5 годин доби) відповідно.

Обсяг імпорту електроенергії з початку року склав 150 МВт-год. Очікується, що в січні 2021 року імпорт електроенергії проводитимуть компанії «ЕРУ Трейдинг» і «Енерджі Трейд Груп», отримавши доступ до перетинів на місячному аукціоні.

Нагадаємо, раніше народний депутат від "Батьківщина" Олексій Кучеренко заявляв, що імпорт електричної енергії з АЕС на території Білорусі відкриє шлях для масштабної експансії Росії на український ринок і зупинки роботи вітчизняних електростанцій.

За словами нардепа, на першому етапі в Україну може піти електроенергія з Білоруської АЕС, яку побудувала російська корпорація “Росатом”, що відкриє шлях для повномасштабного постачання з Росії.
 
Коментарі (0)