ГоловнаВибір редакціїКоментаріУкраїна може стати символом комунальних катастроф

Україна може стати символом комунальних катастроф

Багато років держава чомусь вважає, що проблеми ЖКГ вирішаться самі собою, абсолютно забуваючи, що комунальний фонд, який дістався нам у спадок від СРСР, приходить в непридатність.

У майбутньому році українцям, швидше за все, доведеться забути про реформи житлово-комунального господарства - проект держбюджету-2012 робить їх нереально. При недостатньому фінансуванні в житлово-комунальному господарстві Україні скоро настануть розруха і «воєнний стан». Таку думку в коментарі з приводу прийнятого на минулому тижні закону про держбюджет на 2012 рік висловив голова Федерації роботодавців України Олег Адамов.

- Багато років держава чомусь вважає, що проблеми ЖКГ вирішаться самі собою, абсолютно забуваючи, що комунальний фонд, який дістався нам у спадок від СРСР, приходить в непридатність. З року в рік, з урахуванням інфляції, навіть на базове утримання виділяється все менше коштів. Що таке сьогодні мільярд гривень на всю галузь, якщо тільки на капітальний ремонт одного будинку потрібно не менше 3,5 млн?

Мільярд - це вартість одного-двох заводів з переробки сміття, так необхідних кожному місту. Один тільки металофонд житлово-комунальної сфери потребує заміни в обсязі 350 млн тонн, а це - кілька років роботи металургії країни (якщо вона буде займатися виключно цим питанням) і трильйони доларів вкладень.

Разом з тим, фахівці згодні, що розвиток вітчизняної економіки сьогодні - надзвичайно важливий захід, проте попереджають, що через це українцям в майбутньому році доведеться забути про подальші реформи ЖКГ.

Безумовно, підтримка економіки вкрай важлива. Так само як, наприклад, і підтримка судів, на яку виділено більше 4 млрд, міліції (понад 14 млрд), оборони, що отримала 16 млрд грн. Безперечно, справедливе правосуддя, внутрішній спокій країни і мирне небо - надзвичайно вагомі аргументи. Але не варто забувати, що ЖКГ безпосередньо відповідає за життєзабезпечення людей. І при настільки незначною сумою, виділеною на його утримання в майбутньому році, розруху і військовий стан ми, скоріше, будемо спостерігати тут.

Крім того, при такому недостатньому фінансуванні українцям доведеться забути не тільки про широко задекларованих реформах ЖКГ та залученні інвестицій в галузь, а й про елементарне латання дірок.

Ми висловлюємо крайню стурбованість тим, що, маючи уявлення про ситуацію, певні кола в центральній владі, тим не менше, як і раніше закривають очі на проблеми найважливішої галузі. З такими підходами ми дуже скоро ризикуємо перетворитися в країну, яку весь світ буде сприймати не інакше як символ комунальних катастроф.

 
Коментарі (0)