ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняУкраїна скоротила імпорт газу на 83%

Україна скоротила імпорт газу на 83%

У I кварталі 2021 року обсяги транспортування газу з ЄС в Україну склали 476 млн куб. м.

 

У I кварталі 2021 року обсяги транспортування газу з ЄС в Україну склали 476 млн куб. м. Це на 83% менше, ніж за аналогічний період 2020 року. Про це повідомляє Оператор ГТС України.

Із Польщі до України було транспортовано 0.2 млн куб. м, із Словаччини – 65 млн куб. м, із Угорщини – 410.4 млн куб. м. Віртуальним реверсом завезено 86% обсягів газу.

Чистий експорт природного газу з України до країн Європи за січень-березень становив 18.3 млн куб. м, що майже в чотири рази більше у порівнянні з I кварталом минулого року (4.8 млн куб. м).

Реекспорт природного газу в I кварталі становив 618.9 млн куб. м (майже в 240 разів більше за показник цього ж періоду роком раніше). У Польщу реекспортовано 141.3 млн куб. м газу, у Словаччину – 107 млн куб. м, в Угорщину – 340.6 млн куб. м, в Молдову – 30 млн куб. м.

«Наразі в українських підземних газосховищах зберігаються рекордні обсяги блакитного палива, і українські постачальники використовують власні запаси вуглеводнів з підземок та купують газ з режиму «митний склад» у європейських трейдерів. Тому за звітний період експорт газу з України перевищив імпорт. Зокрема, Молдова реекспортувала понад половину від власних обсягів газу в українських ПСГ, – прокоментував Євген Тодоров, комерційний директор ОГТСУ. – Динаміка першого кварталу цього року свідчить, що українська газова інфраструктура вже міцно інтегрована в європейські енергетичні ринки та є частиною енергобезпеки країн Європи».

 

 

 
Коментарі (0)