ГоловнаНовини ЖКГЖитлоУкраїнці взяли рекордний обсяг іпотечних кредитів

Українці взяли рекордний обсяг іпотечних кредитів

в серпні українські банки видали 944 іпотечних кредиту на загальну суму 830,1 млн гривень, що є найкращим результатом з грудня 2018 року.

У Національному банку Українці повідомили, що в серпні банки видали іпотечних кредитів на рекордну суму, про це пише пресслужба НБУ за результатами опитування банків по іпотечному кредитуванню.

Так, в серпні українські банки видали 944 іпотечних кредиту на загальну суму 830,1 млн гривень, що є найкращим результатом з грудня 2018 року.

"За перші вісім місяців року видано майже 6,6 тисячам іпотечних кредитів на загальну суму понад 5,2 млрд грн. Якщо порівняти з аналогічним періодом 2020 року, зростання склало 2,2 рази за кількістю договорів та майже в три рази в грошовому вираженні" , - йдеться в повідомленні.

До того ж, виходячи з даних Нацбанку, ринок вторинної нерухомості продовжує утримувати впевнене лідерство. На нього припадає понад 90% всіх нових кредитів, як в кількісному, так і в грошовому вимірах.

При цьому середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту склала 15,9% на первинному і 13,6% на вторинному ринку. Зокрема, з початку року ставки знизилися відповідно на 1,0 в. п. і на 0,4 в. п.

Крім того, п'ять найбільш активних банків уклали 89% нових угод.

 
 
Коментарі (0)