ГоловнаВибір редакціїЖитлоУкраїнцям розповіли, хто отримає компенсацію за зруйноване житло з 1 січня 2024 року

Українцям розповіли, хто отримає компенсацію за зруйноване житло з 1 січня 2024 року

В Україні через Дію було подано 566 тисяч заяв на компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло загальною площею 40 млн. кв. метрів. До війни в Україні вводились в експлуатацію 9−10 млн. кв. метрів житла на рік.

В Україні через Дію було подано 566 тисяч заяв на компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло загальною площею 40 млн. кв. метрів. З 1 січня 2024 року компенсацію на ремонт будуть виділяти тим, хто зробив ремонт власним коштом.

Про це під час підсумкової зустрічі команди Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк

За її словами, до війни в Україні вводились в експлуатацію 9−10 млн. кв. метрів житла на рік.

«Таким чином, росіяни зруйнували нашу чотирирічну роботу. Зараз заявки на відшкодування вартості втраченого чи пошкодженого житла також прийматимуть центри надання адміністративних послуг», — наголосила голова парламентського комітету.

Вона також зазначила, що усі дані вносяться в Єдиний Державний Реєстр Нерухомості. «Ця інформація буде основою для компенсування збитків Росією у майбутньому, коли прийде час», — сказала Шуляк,

«Минулого тижня парламент у першому читанні прийняв законопроект, який дозволяє приймати житлові сертифікати для участі у програмі єОселя. Програма компенсації вартості втраченого чи пошкодженого житла вже діє, починають видавати компенсацію на ремонт житла та житлові сертифікати», — наголосила Шуляк.

Раніше повідомлялося, що уряд встановив середню вартістьквадратного метра 36 422 грн, але вона коригується трьома коефіцієнтами:

  • регіональний — знищене житло у різних містах має різницю у вартості;
  • кількість кімнат — квадратний метр в однокімнатних квартирах дорожче, ніж у чотирикімнатних;
  • вік зруйнованого будинку — старий або новобудова.

За умовами програми отримане житло не можна продавати 5 років.

Українці, які подавали заяву про знищене майно, зможуть переглянути житловий сертифікат у застосунку Дія. З нього можна дізнатися про суму компенсації та термін дії.

 
Коментарі (0)