ГоловнаНовини ЖКГУтилізація ТПВУкраїнців заохочуватимуть до зниження кількості відходів

Українців заохочуватимуть до зниження кількості відходів

Мінрегіон розробив законопроект направлений на підвищення стандартів життя населення шляхом зменшення кількості полігонів та несанкціонованих звалищ

Мінрегіон розробив законопроект направлений на підвищення стандартів життя населення шляхом зменшення кількості полігонів та несанкціонованих звалищ.

На виконання Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, Мінрегіон розробив ряд нормативно-правових актів, ключовий з яких — законопроект «Про муніципальні відходи». Його мета — підвищити стандарти життя населення шляхом зменшення кількості полігонів та несанкціонованих звалищ.

Про це заявив начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Максим Барінов під час круглого столу «Сфера управління побутовими відходами — європейський шлях розвитку» в рамках ХІV Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2018».

За його словами, законопроект визначатиме відповідальність виробника продукції, яка поступає на споживчий ринок, інструменти впровадження, європейських принципів управління відходами, таких як «забруднювач платить» та «розширеної відповідальності виробника», повноваження органів влади і вимоги до управління муніципальними відходами.

Він пояснив, що органи місцевого самоврядування мають право створювати комунальне підприємство для виконання послуг з управління побутовими відходами або делегувати повноваження надання таких послуг виконавцю, визначеному на конкурсних засадах.

«Разом з тим, з метою стимулювання населення, впроваджувати роздільне збирання побутових відходів. Запропоновано, що населення буде cплачувати лише за вивіз та перероблення обсягу не відсортованих відходів. За вивіз та подальшу переробку ресурсоцінних компонентів, що були у складі побутових відходів, відповідатиме виробник такої продукції (тара та упаковка, електричне та електронне обладнання та інші)», — сказав Максим Барінов.

Організаторами круглого столу «Сфера управління побутовими відходами — європейський шлях розвитку» є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, співорганізаторами — Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO.

 

 
Коментарі (0)