ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаУкраїнська енергоефективність в очікуванні інвестицій

Українська енергоефективність в очікуванні інвестицій

Українська енергоефективна економіка в полі інтересів іноземних інвесторів. Наступного року в енергоефективні проекти планують вкласти мільйони доларів.

Для досягнення європейських цілей в галузі енергоефективної економіки Україні потрібно близько 100 млрд євро, з них - 60 млрд євро припадає на ЖКХ, заявив голова Держенергоефективності України Микола Пашкевич. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі відомства.

Так, за словами представника Франкфуртської школи фінансів та управління Івана Корякіна, такі  пріоритети збігаються з цілями одного з провідних банків Європи, який вже наступного року планує вийти на ринок України. Зокрема, мова йде про Австрійський банк розвитку (ОеЕВ).

«Планується, що інвестиційний портфель банку на енергоефективні проекти складатиме 100 млн. доларів США. Фінансування проводитиметься на загальноприйнятих комерційних відсотках терміном на 5 років. Для малого та середнього бізнесу – це цікавий сегмент», - зауважив він.

Іван Корякін зазначив, що від українських банків, через які буде йти фінансування, очікують наявність «Центру експертизи», а також залучення до роботи енергоаудиторів.

Нагадаємо, Австрійський банк розвитку (ОеЕВ) наразі проводить дослідження енергоефективного потенціалу України, необхідність фінансування та пошук потенційних банківських установ для подальшої співпраці.

Зазначимо, що фінансова установа, яка стане партнером Австрійського банку, отримає від 5 до 25 млн. євро на підтримку проектів енергоефективності та відновлюваної енергетики. Кошти, що отримає український банк, виділятимуться за спеціальною програмою, яку запропонує Австрійський банк розвитку (ОеЕВ). Наразі банк працює за аналогічною схемою в декількох Європейських країнах, а також на Балканах та в Туреччині.

Як повідомляла «Україна Комунальна», протягом двох років держава не освоїла понад 30 млн євро, які надійшли від Єврокомісії на підтримку виконання енергетичної стратегії енергоефективності, через що країні не вдалося зменшити обсяг споживання газу. Перевіркою Генеральної прокуратури встановлено суттєві порушення законодавства у діяльності Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

 
Коментарі (0)