ГоловнаНовини ЖКГУкраїнець запатентував альтернативне джерело енергії з опалого листя, тирси та соломи

Українець запатентував альтернативне джерело енергії з опалого листя, тирси та соломи

Мешканець Запоріжжя запатентував технологію переробки опалого листя у паливні брикети. А тепер Олександр Жигалов, який уже почав впроваджувати свій винахід з виробництва альтернативного палива, звернувся до міської влади з тим, щоб переробляти все опале листя у Запоріжжі. Відповідно до технології,

Мешканець Запоріжжя запатентував технологію переробки опалого листя у паливні брикети. А тепер Олександр Жигалов, який уже почав впроваджувати свій винахід з виробництва альтернативного палива, звернувся до міської влади з тим, щоб переробляти все опале листя у Запоріжжі.

Відповідно до технології, у паливні брикети можна перетворювати будь-яке сміття: тирсу, кору дерев, очерет, солому, сіно, відходи кукурудзи і соняшнику. У полінця всю цю «суміш» збирає спеціальна лінія з допомогою всього лише одного в'яжучого компонента, який винахідник назвав «медузою». У його основі – звичайна дерев'яна пилюка.

В такої технології, за твердженням винахідника, немає аналогів в світі - в'яжучі компоненти при виробництві паливних брикетів ще ніхто не використовував. Таке нетрадиційне альтернативне паливо можна використовувати для всіх видів опалення, котлів центрального опалення та інших твердопаливних агрегатів. Брикети також прекрасно горять в камінах, печах і грилях.

Водночас листя О.Жигалова при спалюванні дає 5-6 тисяч Ккал на кілограм. Цю цифру можна рівняти з теплоутворенням у високоякісного вугілля, а також це майже вдвічі більше, ніж у дерева. «Навіть якщо курс долара підстрибне ще в два рази, вартість наших паливних брикетів залишиться колишньою і дуже невисокою - гривню за кілограм, тисяча за тонну», - розповів винахідник.

Пан Жигалов представив запорізькій владі проект виробництва альтернативного палива, який передбачає переробку у брикети зібраного з міських вулиць листя. «Адже міський бюджет витрачає величезні гроші на збір опалого листя, яке потім просто закопують в землю на міських звалищах або в компостні ями. І так з року в рік» -- пояснює свою ініціативу Олександр Жигалов.

Цю проблему Олександр Анатолійович пропонує вирішити за допомогою відкриття мережі переробних ліній по всьому місту.

Наскільки привабливими для міської влади виявилися ідеі виробництва альтенативного палива Олександра Жигалова, нині невідомо. Ніхто з чиновників конкретних відповідей підприємцю ще не дав.

 

Нагадаємо, як заявляв раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, в Україні рівень альтернативної енергетики збільшився в 2,3 рази порівняно з минулим роком.

«В наступному році цей показник повинен бути збільшений у 4 рази», - сказав Ю.Бойко.

Крім того, міністр зазначив, що річний видобуток вугілля в Україні за підсумками 2011 року складатиме 77 млн тонн, що на 10% більше у порівнянні з попереднім.

Альтернативні джерела енергетики  — це поновлювані джерела, до яких відносять енергію сонячного випромінювання, вітру, морів, річок, біомаси, теплоти Землі, та вторинні енергетичні ресурси, які існують постійно або виникають періодично у довкіллі.

 

Джерело - Експрес online

 
Коментарі (0)