ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГУряд може відкласти підняття тарифів на газ з 1 червня

Уряд може відкласти підняття тарифів на газ з 1 червня

Уряд може пролонгувати діючі постанови та залишити спецобов’язки на Нафтогазі і на облгазах.

Уряд може пролонгувати діючі постанови та  залишити спецобов’язки на Нафтогазі і на облгазах.

З 1 червня ціну на газ в Україна все таки можуть не піднімати. Оскільки, уряд до останнього відкладатиме підняття тарифів. Зокрема, у Кабміні будуть опиратися до останнього, навіть до відставки.

Про це заявив заявив енергетичний експерт Валентин Землянський в ефірі телеканалу ZIK.

За словами експерта, уряд як завжди відкладе підняття на потім.

«1 червня нічого не станеться з ціною на газ в Україні. Уряд, як завжди, займе страусину позицію і відкладе підняття на потім. Вони пролонгують діючі постанови, залишать спецобов’язки на Нафтогазі і на облгазах. До вересня може щось зміниться. Вони ж не самогубці. Уявіть, Гройсман підписує указ про ріст тарифів до 10 гривень. Навіть сам факт росту на гривню породить заголовки, що Гройсман підняв тарифи. Вони будуть опиратися до останнього, навіть до відставки. Ви уявляєте, з яким шумом може піти Гройсман?» – відзначив експерт.

Водночас, за словами журналіста Олега Гавриша, у ситуації з ринком газу Україна застрягли у минулому, бо є одна велика компанія, яка постачає значні об’єми газу – це Нафтогаз.

«Також є монополізація на рівні облгазів, які майже всі належать Фірташу. На жаль, ми не прийшли до 100% ринку газу. Аби був вільний ринок, то мала б існувати біржа, де б визначалися ціни, має бути кілька операторів і можливість вільного вибору, хоча б навіть такого, як серед мобільних операторів», – розповів гість програми.

Як зауважив журналіст, проблема з ціною на газ не тільки в низьких зарплатах і пенсіях, але в тому, що в нас низька якість послуг.

«На жаль, у нас ніхто цим не займається. Якщо я вже плачу європейську ставку, то хотів би отримати європейську якість. Також у нас розхід палива і енергії набагато більший, аніж у державах ЄС. Ця проблема має вирішуватися комплексно, і паралельно має створюватись ринок», – констатував Олег Гавриш.

 

 
Коментарі (0)