ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГУряд стримає тарифи ЖКГ

Уряд стримає тарифи ЖКГ

Витрати на оплату комунальних послуг для населення могли б бути в 1,5 рази більше у зв'язку із зростанням цін на газ, відповідно - електроенергію.

Прем'єр-міністр Микола Азаров у п'ятницю заявив, що в 2011 році сукупні витрати населення склали 850 млрд грн. З них на оплату житлово-комунальних послуг громадяни витратили 36 млрд грн. При цьому, держава в минулому році направила на субсидування оплати послуг та компенсацію різниці в тарифах НАК «Нафтогаз-Україна» 12,5 млрд грн. «Витрати на оплату комунальних послуг для населення могли б бути в 1,5 рази більше у зв'язку із зростанням цін на газ, відповідно - електроенергію.

«Проте президент категорично зажадав, щоб уряд знайшов резерви на компенсацію і субсидування, і не підвищував тарифи ЖКГ для населення, і ми з цим завданням впоралися», - заявив пан Азаров.

При цьому прем'єр впевнений, що цього року уряду також вдасться утримати від підвищення тарифи ЖКГ на нинішньому рівні. «Ми бачимо можливість утримати тарифоутворення на існуючому рівні ... Але я повинен сказати, що на сьогоднішній день ціни на газ є єдиною причиною для зростання тарифів», - сказав він.

 Читайте також: Україна платить за газ найвищу ціну в світі – Янукович

Однак, незважаючи на заяви уряду про утримання зростання тарифів ЖКГ для населення, основне фінансове навантаження з їх оплати в цьому році ляже на непобутових споживачів.

Нагадаємо, що 28 грудня Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері електроенергетики підвищила граничні ціни на газ для промислових споживачів і бюджетних організацій на 3,8%, - до 3,5 тис. грн/тис. куб.м з 1 січня 2012 року. При цьому в держбюджеті на 2012 рік закладено 7,8 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах ЖКГ і 5 млрд грн на модернізацію житлово-комунального господарства.

У 2012 році також планується збільшення обсягу субсидування більш ніж на 1 млрд грн - до 10,15 млрд грн. Втім, уряд ці кошти має намір витрачати економно. Наприклад, в заключних положеннях держбюджету міститься норма, згідно з якою уряд може регулювати розмір соціальних пільг і гарантій - залежно від наявних фінансових ресурсів у держбюджеті і бюджет Пенсійного фонду на 2012 рік. На підтвердження того, що уряд вже приступив до подібної регуляції прем'єр заявив, що утримувати тарифи ЖКГ в 2012 році для населення уряд буде, стримуючи дії місцевої влади.

Так глава уряду розкритикував представників місцевих органів самоврядування, які без попередження підвищують тарифи ЖКГ, зазначивши, що в бюджеті не вистачає коштів для компенсації різниці в тарифах.

Відповідаючи на слова мера Сум Геннадія Мінаєва про те, що центральна влада не повинна втручатися в питання тарифоутворення на комунальні послуги, Микола Азаров заявив: «Що стосується заяви мера Сум про те, що уряд не може втручатися у формування тарифів, то нехай сам формує тарифи ЖКГ, але тоді нехай не просить жодних субсидій з держбюджету, ні на що. А то він формує тарифи, і я про це деяким розумникам вже говорив, а уряду завтра доведеться збільшувати субсидії населенню тому, що у нас діє жорстке правило - вартість житлових послуг не може перевищувати 10% від доходу для пенсіонерів і 15% для працюючих.

Читайте також: Необґрунтоване підвищення тарифів на ЖКГ контролюватиме Генпрокуратура

Тому, якщо ти такий розумний, давай домовимося: займайся тарифами сам, але не звертайся в уряд, ні з одного питання. Я попрошу, щоб меру Сум роз'яснили те, що я зараз сказав», - підкреслив прем'єр.

Марія Цатурян

 
Коментарі (2)
Виталий 2
23 Січня 2012 p. 15:44
Интересно , как это переживут коммунальные предприятия? Ведь не компенсирована разница в тарифах с 2008 г.,а минимальная зарплата и цена на э/э стабильно продолжают расти.
SERGEY2
23 Січня 2012 p. 16:26
Проблемы негров , шерифа не волнуют ...