ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГУряд зменшив обсяг субсидій на 20 мільярдів

Уряд зменшив обсяг субсидій на 20 мільярдів

Витрати на виплату житлових субсидій населенню скорочуються - про це свідчать дані Державної служби статистики

 

 

Підвищення ціни на газ для населення, на яке українська влада пішли заради отримання фінансування з боку Міжнародного валютного фонду, а також неминучий наслідок зростання тарифів на опалення і гарячу воду призведе до збільшення кількості одержувачів субсидій. В уряді запевняють, що їх отримають всі, хто в них потребує. У той же час, на думку експертів, в Кабміні недозаклали близько 20-30 мільярдів гривень.

Витрати на виплату житлових субсидій населенню скорочуються - про це свідчать дані Державної служби статистики. Так, з початку 2018 року (січень-вересень) субсидії були призначені 3 мільйонам 156,3 тисячі українських домогосподарств, що на 59,2% менше, ніж за аналогічний період 2017 року. При цьому загальна сума призначених за вказаний період субсидій скоротилася в 4,3 рази в порівнянні з січнем-вереснем минулого року - до 782,5 мільйона гривень.

Мова не йде про тих, кому субсидії були змінені автоматично з минулого року. А таких теж достатньо. Згідно з даними Держстату, всього в 2017 році субсидії отримували 8,8 мільйона домогосподарств, що на 1,13 мільйона, або на 14,7% більше, ніж в 2016 році. Втім, прем'єр-міністр Володимир Гройсман вже заявив про те, що в цьому році кількість субсідіантов впало до майже на 2 мільйони домохозйств - до 6,9 мільйона.

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявляв, що потреба в субсидіях в 2019 році буде менше, ніж в поточному році. В результаті Кабмін заклав в проект державного бюджету на наступний рік загальні витрати на виплату субсидій у розмірі 55,1 мільярда гривень, тоді як в поточному році вони були визначені на рівні 71 мільярдів гривень. Але проект бюджету прийнятий поки тільки в першому читанні, і не виключено, що до цього питання ще повернутися. Тим більше, що це питання викликало неоднозначну реакцію на Банковій.

Переглянути зазначені витрати, можливо, все-таки доведеться, тому що днями Кабінет міністрів прийняв рішення про підвищення тарифів на газ для населення на 23,5% з 1 листопада. Це стало вимушеним кроком української влади, необхідним (але не достатньою) для відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо нової програми фінансування stand-by в розмірі 3,9 мільярда доларів.

Зростання ціни на газ для українців спричинить за собою подорожчання інших комунальних послуг, в першу чергу, опалення та гарячого водопостачання. За попередніми оцінками, підвищення тарифів на ці послуги складе близько 15%. До речі, як стало відомо, МВФ затвердить нову програму для України лише після того, як будуть переглянуті тарифи на опалення з урахуванням підвищення ціни на газ.

 

 
Коментарі (0)