ГоловнаНовини ЖКГОпалювальний сезон 2023-2024В Кабміні вважають, що добре підготувались до зимових атак по енергетиці

В Кабміні вважають, що добре підготувались до зимових атак по енергетиці

Україна посилено готується до можливих масованих ударів російської армії по енергетиці. Українська влада вважає, що цього разу країна краще підготовлена до атак.

Україна посилено готується до можливих масованих ударів російської армії по енергетиці. Українська влада вважає, що цього разу країна краще підготовлена до атак.

Про це повідомляє Financial Times.

Після піврічної паузи росія напередодні зими знову почала бити по енергетичній інфраструктурі України. Влітку загарбники націлилися на морські порти та інфраструктуру експорту зерна. Але останніми тижнями під ударом ворога знову опинилася енергетика.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у коментарі FT розповів, що Україна не лише посилює ППО, але й готує так званий “пасивний захист” безпосередньо на місцях. На думку прем’єра, Україна цього року краще підготовлена до обстрілів.

“На критичній підстанції електромережі на півночі України споруджено стіну з бетонних блоків для захисту трансформаторів. Габіони або циліндричні клітки, наповнені камінням або піском, можна побачити навколо іншої сусідньої підстанції, місцезнаходження якої неможливо розкрити через правила безпеки під час війни”, – описує видання.

Шмигаль додав, що захист енергооб’єктів “не на 100 відсотків ефективний”. Але, за його словами, такі блоки та клітки захищають у 80-90% випадків, особливо від дронів та їх уламків.

Джерела FT зазначають, що по всій Україні встановлюють пішки з піском та клітки для захисту сотень дрібних цілей, які можна знищити одним ударом і спровокувати масове відключення світла.

“Коли у вас є, наприклад, трансформатори, ви намагаєтеся захистити їх великими мішками та піском. Ці великі мішки багато разів рятували нас і вони захищають нас від уламків безпілотників і ракет”, – пояснив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

При цьому, як зазначає видання, об’єкти енергетики, які не потребують вентиляції, перемістили під землю. Пошкоджені кабелі можна замінити швидко, але ремонт підстанцій і трансформаторів займає більше часу. Пошук та транспортування масивних конструкцій може розтягнутися на місяці. Тому запасні частини зберігаються за кордоном у партнерів з можливістю швидкого замовлення.

Шмигаль також сказав FT, що Україна вжила заходів для децентралізації своєї мережі. Це зменшило ймовірність того, що пошкодження в одному місці вплине на інші регіони.

Виконавчий директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що після того, як РФ минулої зими повністю зруйнувала вугільний генератор потужністю 300 МВт, компанія інвестувала в будівництво 50 розрізнених турбін, кожна з яких виробляє 6 МВт.

“Вони можуть підбити одну турбіну, але 49 все одно будуть працювати”, – пояснив він.

Українські експерти у коментарі виданню пояснили, що попри посилення протиповітряної оборони, покрити всю територію України неможливо, оскільки “по всій країні розкидано понад 100 підстанцій і високовольтних станцій”.

На думку експертів, нормовані відключення світла тривалістю від однієї до двох годин, ймовірно, доведеться запровадити, якщо температура цієї зими опуститься нижче мінус 10 градусів. Не виключаються у триваліші відключення, якщо будуть масовані обстріли.

 
Коментарі (0)