ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаВ Кабміні вважають, що країна ще довго потребуватиме вугілля

В Кабміні вважають, що країна ще довго потребуватиме вугілля

Беззбитковість, європейські умови, безпека праці — орієнтири для вугільної галузі

З нагоди дня шахтаря Прем’єр-міністр Денис Шмигаль разом із в.о. міністра енергетики Ольгою Буславець відвідав Донбас. Прем’ єр зазначив, що вугільна галузь — одна з важливих складових паливно-енергетичного комплексу нашої країни. Найближчими роками українська економіка, енергетична галузь усе ще потребуватимуть вугілля, адже це основний енергоресурс для теплової генерації. Він відіграє важливу роль у збалансуванні енергосистеми, повідомляє департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів.

«Ваша професія одна з найнебезпечніших і водночас одна з найдостойніших у світі. Недарма груди кожного з вас прикрашають ордени й медалі, бо це виклик — щодня спускатися в шахту», — наголосив Денис Шмигаль, виступаючи перед гірниками Краматорська.

За словами очільника Уряду, галузь неодмінно потребує реформування й нових підходів до господарювання.

«Неодноразові зустрічі з гірниками засвідчили нашу спільну готовність до здійснення змін задля комплексного розв’язання проблемних питань вугледобувної галузі. Європейські умови й безпека праці, належна заробітна плата, беззбитковість вугільних підприємств — це орієнтири для нашої подальшої спільної роботи», — наголосив Прем’єр-міністр.

Розроблення концепції та національної програми справедливої трансформації вугільних регіонів, упровадження пілотного проєкту трансформації вугільних шахт — це кроки, які держава здійснює для виведення вугільної галузі із кризи.

«Уряд робитиме всі ці кроки, щоб у шахтарській галузі ситуація поліпшувалася. Ми ж робимо все можливе, щоб уникати боргів із зарплати, як це було минулими роками. Цим питанням особисто опікується Президент», — запевнив глава уряду.

Уряд консультувався з міжнародними партнерами під час переговорів — Ангелою Меркель і заступником держсекретаря США Стівеном Біґеном. «Ми пояснили цю проблему. У них є досвід, вони надають відповідні проєкти, готові надати фінансування, спеціалістів, експертів. Це тривала робота. Вона стратегічна й займе роки, щоб зробити трансформацію вугільних регіонів. Це наша стратегія, — окреслив плани Денис Шмигаль. — У березні цього року ми проводили зустріч із шахтарями спільно з Президентом, який пообіцяв працівникам галузі виплатити всі борги із зарплати. І уряд виконує обіцянку».

На сьогодні залишається нерозв’язаним питання поточної кредиторської й дебіторської заборгованості, а також боргів за електроенергію.

Ольга Буславець запевнила, що лише за серпень було виплачено Центренерго 600 мільйонів гривень для всіх шахт. Це дало змогу погасити борги із зарплати, за електроенергію та вивести шахти із простою.

 

 
Коментарі (0)