ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоВ КМДА вимагають від Парламенту відкласти введення закону про ЖКГ

В КМДА вимагають від Парламенту відкласти введення закону про ЖКГ

У Київраді хочуть виграти час для підготовки плану імплементації законодавчих змін та ознайомлення споживачів і учасників ринку надання ЖКП у зв’язку з реалізацією нового Закону.

У Київраді хочуть виграти час для підготовки плану імплементації законодавчих змін та ознайомлення споживачів і учасників ринку надання ЖКП у зв’язку з реалізацією нового Закону.

Київ спільно з органами місцевої влади та Асоціацією міст України (АМУ) готує звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів про необхідність відкласти введення в силу змін до законодавства у сфері житлово-комунальних послуг до затвердження підзаконної нормативно-правової бази, повідомила прес-служба Київської міської держадміністрації (КМДА).

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час засідання Ради регіонального розвитку при КМДА, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу міськдержадміністрації.

"Є низка завдань, які потрібно виконати. Зокрема, підготувати план імплементації законодавчих змін з урахуванням особливого статусу столиці. Також необхідно поінформувати споживачів і учасників ринку надання житлово-комунальних послуг столиці про зміни, які відбуваються у зв’язку з реалізацією закону "Про житлово-комунальні послуги", - цитує прес-служба В.Кличка.

За даними прес-служби КМДА, закон набуває чинності з 10 червня 2018 року.

Як повідомлялося раніше, закон "Про житлово-комунальні послуги" є четвертим ключовим законом у реформі енергоефективності: раніше було ухвалено закони "Про енергоефективність будівель", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про Фонд енергоефективності".

Укладені до набуття ним чинності договори про надання житлово-комунальних послуг продовжать дію ще протягом одного року після початку дії закону.

Протягом цього терміну співвласники багатоквартирних будинків мають прийняти рішення про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг (крім послуг із постачання електроенергії та природного газу).

У багатоквартирних будинках, у яких на день набуття чинності закону "Про житлово-комунальні послуги" щонайменше половина квартир і нежитлових приміщень відключені від централізованого опалення та гарячої води, власники квартир мають право облаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). Однак не допускається примусове відключення від централізованих мереж квартир у разі відокремлення від цих мереж інших власників квартир і нежитлових приміщень.

За словами юриста практики корпоративного права юридичної фірми Juscutum Марії Фельмецгер, закон надасть переваги споживачам, готовим обстоювати свою позицію в діалозі з постачальником послуг і коректно фіксувати відсутність або низьку якість житлово-комунальних послуг. Зокрема, закон надає споживачам право на зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги за умови документального підтвердження ненадання комунальних послуг.

 

 
Коментарі (0)