ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВ комітеті вважають, що закон про «зелені» тарифи нічого не вирішить

В комітеті вважають, що закон про «зелені» тарифи нічого не вирішить

Урядовий законопроєкт про зниження «зелених» тарифів, прийнятий учора Верховною Радою, принципово не змінить ситуацію на ринку електроенергії

Урядовий законопроєкт про зниження «зелених» тарифів, прийнятий учора Верховною Радою, принципово не змінить ситуацію на ринку електроенергії.

Так вважає голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Нагадаємо, цей документ закріплює урядовий меморандум із "зеленими" інвесторами про те, що вони приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів. Зокрема, для усіх об’єктів електроенергетики, що виробляють сонячну енергію передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, що виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%.

«Якщо в.о. міністра та прем’єр-міністр вважають, що із прийняттям цього урядового законопроекту вони можуть вирішити проблеми "зелених" тарифів та проблеми платежів "зеленим", то вони отримали відповідний закон. …мій прогноз, цей закон нічого не вирішить. Бо неможливо впихнути невпихуєме. Але якщо треба у цьому переконатися експериментальним шляхом, то давайте переконаємося», - написав Герус у Facebook.

За його словами, «зелені» тарифи в Україні на 100-200% вищі ніж у Німеччині (де такі тарифи одні з найвищих у світі), тож зниження на 7,5 і 15% - це імітація змін.

«…наші "зелені" тарифи на 100%-200% вищі, аніж у Німеччині, очевидно, що урізання на 7,5% і 15% - це імітація. Мої правки були про урізання на 12,5% та 30% існуючих + урізання на 30%-50% для майбутніх (щоб зменшити обсяги будівництва). Як компенсатори додаткові 3 роки "зеленого" тарифу після 2030р та 3 роки пільга податку на прибуток. А також погашення боргів перед "зеленими" через ОВДП, і можливість дофінансування платежів із державного бюджету», - пише депутат.

Однак ці правки було відхилено.Натомість у законі зроблено непотрібну, на думку Геруса, поступку вітроенергетиці.

«…лобісти вітру добилися продовження "зелених" тарифів для вітру до 2023р. Може бути збудовано до 1500-2000 МВт нових потужностей, а це означає зупинка іще якихось державних блоків АЕС, а це нерозумно», - вважає він.

Однак цей документ має й важливу позитивну норму, каже Герус:

«У законопроекті врахована моя правка номер 962, яка вводить повну та пріоритетну оплату "зеленої" електроенергії дрібних домашніх СЕС потужністю до 50 кВт. Станом на 1 липня в Україні 26 тис домогосподарств встановили домашні СЕС. На моє переконання, саме цих дрібних і потрібно підтримувати та розвивати, а не олігархічну гігантоманію».

 

 
Коментарі (0)