ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняВ наступному році Білорусь платитиме РФ 129 доларів за тисячу кубометрів газу

В наступному році Білорусь платитиме РФ 129 доларів за тисячу кубометрів газу

На нещодавніх переговорах Білорусь із Росією домовилися про нову ціну на газ.

Ціна російського природного газу для Білорусі становитиме 129 доларів за тисячу кубічних метрів у 2018 році і 127 доларів у 2019.

 Про це йдеться у повідомленні «Радіо Свободи» з посиланням на заяву  білоруського віце-прем’єр-міністра Володимира Семашко, передає «РБК-УКРАЇНА».

За його словами, таку ціну домовилися на нещодавніх переговорах із Росією.

 Семашко наголосив, що ця ціна зафіксована і не залежатиме від кон’юнктури нафтового і газового ринку.

Також віце-прем’єр Білорусі додав, що якби таких домовленостей не вдалося досягти, ця ціна становила б близькою 150 доларів за тисячу кубометрів. 

«Тому знижка істотна», - додав він.

Зокрема, Семашко наголосив, що йдеться про ціну, прив’язану до Ямало-Ненецького автономного округу, із застосуванням знижувальних коефіцієнтів.

 Як зазначає видання, у 2017 році Білорусь платить за російський газ по 142 долари США за тисячу кубометрів, 2016-го ця ціна становила 132 долари.

Нагадаємо, Білорусь повністю погасила прострочений борг перед російським «Газпромом» за постачання газу в 2016-2017 роках.

Нагадаємо, РФ виділить Білорусі близько одного мільярда доларів кредиту, а також сприятиме виділенню в 2017 році Білорусі двох траншів кредиту Євразійського фонду стабілізації і розвитку (ЄФСР).

 

 
Коментарі (0)