ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВ Україні з січня діють нові тарифи на розподіл газу

В Україні з січня діють нові тарифи на розподіл газу

Сума у ​​платіжці за розподіл газу залежить від обсягів спожитого палива. За основу береться обсяг використаного палива за попередній період, який ділиться на 12 та множиться на тариф місцевого Оператора ГРМ
В Україні з 1 січня діють нові тарифи на розподіл газу – у середньому вони зросли на 3,9%. Тарифи залежать від регіону, кількості споживачів та розміру витрат для сталого функціонування газорозподільних систем, пише "ГазПравда".
 
"Сума у ​​платіжці за розподіл газу залежить від обсягів спожитого палива. За основу береться обсяг використаного палива за попередній період (на 2022 рік це період з 1 жовтня 2020 року до 30 вересня 2021 року), який ділиться на 12 та множиться на тариф місцевого Оператора ГРМ", - йдеться у роз'ясненні.
 
Споживачам нагадали про мінімальні обсяги споживання, визначені постановою НКРЕКУ:
 
39 кубометрів – для об'єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується лише для приготування їжі;
126 кубометрів – для об'єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
314 кубометрів – для об'єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об'єкта споживача, що не є побутовим.
 
Навіть за меншого споживання нараховуватимуть саме ці мінімальні обсяги.
 
Якщо користувач не користується газовим котлом і не хоче переплачувати, він повинен звернутися до свого Оператора ГРП із заявою про відключення котла, а також замінити категорію споживання в договорі про розподіл газу.
 
"Однак слід звернути увагу, що зміна групи споживання вплине на нарахування за розподіл лише на майбутні періоди (тобто з 1 січня наступного року). Розраховані обсяги за минулий період залишаться на рівні групи споживання, що діє на той період", - йдеться в повідомленні .
 

Не платити за розподіл газу можуть ті домогосподарства, яким офіційно припинили його постачання, і це підтверджено відповідним актом. Тим споживачам, які не хочуть платити за послугу, мають написати заяву та розірвати договір. Якщо газопостачання буде необхідно відновити – за це треба буде заплатити додатково. 

 
Коментарі (0)