ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВ Україні можуть підняти тарифи на ЖКГ на 10-11% - ОП

В Україні можуть підняти тарифи на ЖКГ на 10-11% - ОП

Можливе незначне коригування деяких тарифів у межах інфляційних очікувань на рівні 10-11%, зокрема тарифів на розподіл та доставку газу, але ціна газу для населення протягом нинішнього опалювального сезону не зростатиме.
Українська влада вжила низку системних заходів, щоб уникнути різкого зростання тарифів на житлово-комунальні послуги на тлі подорожчання енергоресурсів у світі, повідомив заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма.
 
Як повідомляється на сайті Офісу президента в середу, за його словами, можливе незначне коригування деяких тарифів у межах інфляційних очікувань на рівні 10-11%, зокрема тарифів на розподіл та доставку газу, але ціна газу для населення протягом нинішнього опалювального сезону не зростатиме.
 
"Уряд виділив суттєві кошти, щоб зберегти тарифи на газ для населення фактично на рівні минулого року - нижче ніж 8 грн за кубометр. Уряд також виділив кошти для забезпечення пільговим газом муніципальних теплокомуненерго, щоб населення отримало опалення практично за цінами минулого року", - розповів Шурма.
 
Він зазначив, що ціни на електроенергію для населення у 2021 році також вдалося утримати від зростання, а для деяких категорій споживачів навіть знизити. Шурма наголосив, що підвищення тарифів на постачання або розподіл електроенергії для обленерго жодним чином не позначиться на вартості цього енергоносія для населення.
 
Нагадаємо, підприємства теплокомуненерго з початку опалювального сезону 2021/22 почали нарощувати борги перед НАК "Нафтогаз України". Про це свідчать дані порталу Energy Map.
 

Вперше з початку опалювального сезону борги ТКЕ за газ для виробництва тепла зросли 30 листопада – на 89 мільйонів гривень. Протягом наступного тижня (до 7 грудня) заборгованість підвищилась ще на 135 млн грн. У відносних значеннях сукупний борг перед "Нафтогазом" з 30 листопада зріс на 0,4% - до 57,7 млрд грн (станом на 14 грудня). 

 
Коментарі (0)