ГоловнаНовини ЖКГБудівництвоВ Україні планують створити Єдиний державний реєстр адрес

В Україні планують створити Єдиний державний реєстр адрес

Створення Єдиного реєстру уніфікує відомості про адміністративно-територіальні одиниці, будівлі, споруди та їх адреси, дозволить використовувати ці дані для прозорого та підзвітного планування відбудови
В Україні планують створити Єдиний державний реєстр адрес (ЄДРА). Він буде як один із базових реєстрів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Додатково буде створений Реєстр адміністративно-територіальних одиниць (ЄДРАТО) та Реєстр будівель та споруд (РБС), про це повідомила пресслужба Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, пише "Україна Комунальна".
 
«Створення Єдиного реєстру уніфікує відомості про адміністративно-територіальні одиниці, будівлі, споруди та їх адреси, дозволить використовувати ці дані для прозорого та підзвітного планування відбудови» , — говориться в повідомлені.
 
Реєстр наповнюється громадами на місцях, які володіють достовірною адресною інформацією.
 
Наразі понад 1300 громад підключено до тестового середовища, більшість представників вже успішно завершило навчання та отримало необхідні навички. Найближчім часом навчання пройдуть представники всіх громад для швидкого підключення фахівців до ведення реєстрів.
 
Створення та використання таких реєстрів передбачено Законом України і необхідно для подальшого вдосконалення електронних послуг та сервісів, що пов’язані з нерухомістю, об’єктами будівництва та їх адресацією. Зокрема, для взаємодії між державними регіональними та місцевими інформаційними системами, особливо в умовах війни.
 
Нагадаємо, що Міністерством спільно з партнерами вже реалізовано такі цифрові продукти для ефективного управління процесами у сфері будівництва та відбудови, як:
  • Реєстр пошкодженого та знищеного майна
  • Єдина державна електронна система у сфері будівництва
  • Державна цифрова екосистема управління відбудовою DREAM
 

Також планується запуск геоінформаційної системи (ГІС) регіонального розвитку, наразі відбувається підготовка тестової версії платформи. 

 
Коментарі (0)