ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВадим Денисенко: «Нафтогаз» маніпулює заявами про ціну на газ

Вадим Денисенко: «Нафтогаз» маніпулює заявами про ціну на газ

Заява НАК "Нафтогаз України" щодо можливого зниження ціни на газ є маніпулятивною

Заява НАК "Нафтогаз України" щодо можливого зниження ціни на газ є маніпулятивною, оскільки наразі не відомо, скільки саме газу було закуплено у Словаччини, та як довго Україна зможе споживати газ саме за цією ціною

Про це повідомив народний депутат, представник уряду в парламенті Вадим Денисенко під час спілкування з журналістами в кулуарах Верховної Ради, передає Depo.ua.

"На сьогоднішній момент "Нафтогаз" заявив про те, що вони закупили у Словаччини невідомо, хочу підкреслити,  невідомо скільки було законтрактовано газу... по ціні, яка дозволяє на виході споживачу отримати газ, підкреслюю, на 2% дешевше, ніж зараз... Кожен може порахувати, наскільки це багато чи мало. Ми не знаємо, скільки було насправді законтрактовано цього газу, і ми не розуміємо, у всякому разі офіційно, цієї цифри ніхто не озвучив", - пояснив він.

Також Денисенко зауважив, що наразі невідомо, "як довго Україна зможе споживати газ саме за цією ціною".

"Не треба забувати, що ціна на газ завжди коливається, і в травні місяці вона традиційно, фактично кожного року, вона зменшується, а приблизно у вересні починає рости", - наголосив нардеп.

Він також зауважив, що голова правління НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєв пропонує, "щоб уряд прибрав так зване ПСО".

"Це соціальні обов'язки компанії "Нафтогаз України" перед державою Україна, або перед населенням України поставляти газ по визначеній ціні. Це ціна, яка є на сьогоднішній момент... Більше того, я хотів би всім нагадати, що у фінплані, який не затвердив Кабінет міністрів, "Нафтогаз" вимагав від держави, щоб усі ми компенсували НАК "Нафтогаз" 52 млрд грн на це саме ПСО. Тому, станом на сьогоднішній момент, я не впевнений, чи законтрактований газ до кінця року (для того, щоб сказати, що ми опускаємо ціну на газ)... Це, по суті, маніпуляція, тому що коли у вересні почнеться підняття ціни на газ, я не думаю, що Коболєв скаже: "А тепер давайте повернемо ПСО і повернемося до меншої ціни на газ". Тому, з цієї точки зору, Коболєв і компанія "Нафтогаз України" займаються маніпуляціями", - підсумував Денисенко та нагадав, що, окрім всього вищесказаного, не слід забувати й про те, що Україна нині "перебуває в переговорному процесі з Міжнародним валютним фондом (МВФ)".

Володимир Гройсман заявив, що доручить "Нафтогазу" і Міністерству фінансів України розпочати переговори з МВФ з приводу недопущення підвищення ціни на газ.

"Я сьогодні доручу" Нафтогаз України "спільно з Міністерством фінансів почати робочу дискусію з Міжнародним валютним фондом, щоб врегулювати це питання і не допустити підвищення ціни на газ, грунтуючись на пропозиції" Нафтогаз України ", - сказав В.Гройсман.

Прем'єр-міністр також повідомив, що доручить "Нафтогазу" почати дискусію з МВФ про недопущення подальшого підвищення ціни на газ. Про це він повідомив сьогодні у Верховній Раді під час години запитань до уряду.

"Вчора" Нафтогаз "заявив, що він з імпорту купує газ дешевше. Я категорично це підтримую, і у нас є гранична ціна на газ 8,55 грн, а вони кажуть, що можна уникнути подальших підвищень. Я вважаю, що це те, що нам потрібно і що я вимагав - купувати імпортний газ дешевше ", - повідомив він.

 
Коментарі (0)