ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВартість газу для споживачів з наступного року розраховуватимуть за новим принципом

Вартість газу для споживачів з наступного року розраховуватимуть за новим принципом

З 1 січня 2020 року в Україні почне діяти новий закон "Про ринок природного газу". Згідно з цим документом українці, які використовують газ у побуті, платитимуть за "блакитне паливо" за новим тарифом - комунальні платежі неминуче зростуть

З 1 січня 2020 року в Україні почне діяти новий закон "Про ринок природного газу". Згідно з цим документом українці, які використовують газ у побуті, платитимуть за "блакитне паливо" за новим тарифом - комунальні платежі неминуче зростуть. Розбираємося, як не переплачувати за новим цінником і зберегти в будинку тепло.

Суть нововведення, яке пропонує закон, в тому, що від загальної суми за газ у квитанції виділять окрему плату за те, що у споживача в принципі є доступ до "блакитного палива". Незалежно від того, користується споживач газом або ні, як повідомляє РБК.

У НКРЕКП повідомляють, що у споживачів остаточна вартість газу зміниться - з ціни приберуть плату за розподіл природного ресурсу. У підсумку, вартість газу для населення буде включати тариф на газ для населення, податки та прибуток трейдера. 

А ось вартість розподілу газу по країні різна. В середньому - це 50 коп/куб. м. Для киян куб може подешевшати на 17 копійок після того, як приберуть з платіжки абонплату, а для жителів Миколаєва подорожчає аж на 1,07 грн/куб. м. Ті, хто живуть у приватному секторі, будуть переплачувати більше всіх - там підтримання тепла в приватному будинку площею до 100 м2 буде коштувати 300-350 гривень дорожче.

Валентин Землянський, енергоексперт, пояснив, як будуть розраховувати тариф на газ після того, як закон почне діяти:  "Постачальники беруть обсяг газу, витраченого споживачем за минулий рік з жовтня по жовтень (початок опалювального сезону), виділяють з нього абонплату, розподіляють її помісячно рівними частками"– говорить експерт. 

– Цю суму включають в платіжки, але вже на майбутній рік. Тобто, якщо поточного року споживання скоротити, то абонплата наступного року буде меншою, і навпаки, але знову ж таки – наступного року. Якщо рік взагалі не користуватися газом, то й абонплати наступного року бути не має".

За словами експертів, поява абонплати у сфері постачання газу в Україні стане першою сходинкою до того, щоб між постачальниками зародилася нарешті справжня конкуренція.

 

 
Коментарі (0)