ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГВідновлення комунальної інфраструктури Луганщини потребуватиме 7 мільярдів гривень

Відновлення комунальної інфраструктури Луганщини потребуватиме 7 мільярдів гривень

За попередніми даними, на відновлення комунальної інфраструктури Луганської області необхідно більше 7 мільярдів гривень

 

За попередніми даними, на відновлення комунальної інфраструктури Луганської області необхідно більше 7 мільярдів гривень

Про це «Сєвєродонецьк. онлайн» розповів директор департаменту житолово-комунального господарства Луганської ОВЦА Віталій Сурай.

 «Ми підраховували за метрами, трубами, коли ще там знаходилися комунальні та аварійні служби. Важко назвати цифру, вона дуже приблизна. Але приблизно на інфраструктуру – газ, електроенергія, вода – станом на травень потрібно було близько 7 мільярдів гривень. Це без опалення. Порахувати точно можна буде, коли зайдемо назад на територію», - розповів Сурай.

Він додав, що залучатимуть допомогу донорів.

За його словами, відновлення та початок опалювального сезону на Луганщині залежатиме від багатьох чинників. Проте обласна адміністрація вже контактує з органами місцевого самоврядування.

Одне з основних завдань – відновлення електропостачання. В області є сильні ушкодження. Із травня вже неможливо було відновити лінії.

«Коли ще була нагода, енергетики намагалися відновлювати пошкодження. Роблять – стоїть 40 хвилин і знову попадання. Наразі зробити електроенергію неможливо. Та влада, що зараз там, також не зможе. Хоча вони мають схеми міст», - вважає директор департаменту ЖКГ.

Водопостачання також навряд чи можна буде відновити в найкоротший термін.

«Перше – незрозуміло остаточно, що з насосами. Друге – незрозуміло, що із магістралями. Третє – куди цю воду давати. Заливати до житлового фонду на всі поверхи неможливо. Ми розглядаємо питання капітальної модульної установки, яка даватиме питну воду, щоб централізовано люди могли набирати воду. Робимо запит зараз на всі громади. Питання відновлення централізованого водопостачання це не знімає. Але у нас є і такий варіант», – повідомив Сурай.

З опаленням найскладніша ситуація.

«Це ємна праця, щоб відновити стабільну роботу. Розуміємо, що відновити в найкоротший термін не вдасться, навіть якщо ми будемо 1 вересня на нашій території. Перше – джерело тепла. Друге - магістралі, куди подавати, з якими втратами. Третє – об'єкти, хто прийматиме теплоносій. Тому ми зараз не маємо ілюзій, що можна буде відновити централізоване теплопостачання. Враховуючи житловий фонд у Сєвєродонецьку, враховуючи ті шалені руйнування, що є, зимувати в будинках, напевно, буде нереально. Багато будинків зруйновано. Багато без вікон. У деяких небезпечно. На якісь соціальні об'єкти будуть індивідуальні котельні. Вцілілі. Там, де можна зібрати людей та забезпечити перебування на постійній основі. З міжнародниками розглядаємо певну кількість буржуйок. Для того щоб забезпечити тепло», - повідомив Сурай.

 

 

 
Коментарі (0)