ГоловнаКоментаріАльтернативна енергетикаВстановлення тарифів на «альтернативне» тепло віддали регіонам

Встановлення тарифів на «альтернативне» тепло віддали регіонам

Владі «на місцях» дозволять встановлювати тарифи на тепло вироблене з використанням альтернативних джерел енергії. У Мінрегіоні вважають, що це допоможе збільшити частку відновлювальних джерел у загальному енергетичному балансі України більше, ніж на 25%.

Органи місцевого самоврядування самі встановлюватимуть тарифи на тепло, вироблене з використанням альтернативних або поновлювальних  джерел енергії. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, передає прес-служба відомства.

«Реальна децентралізація – це передача максимум повноважень на місця. Це рішення назріло давно, тим більше воно зафіксовано у Коаліційній угоді», - сказав Міністр.

Крім того, за словами чиновника, це дасть змогу перевести на альтернативну енергію котельні.

«Відтепер можна опалювати не лише окремі будівлі чи установи, використовуючи альтернативні джерела енергії, а й переводити роботу котелень на нетрадиційні або поновлювані джерела енергії», - пояснив урядовець.

Очільник Мінрегіону також зауважив, що таким чином місцева влада зможе впроваджувати альтернативну енергетику в ЖКГ: «Ми відкриваємо можливість на місцевому рівні самостійно виробляти теплову енергію з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії та розвивати альтернативну енергетику в житлово-комунальному секторі».

Читайте також: Альтернативна енергетика: Україна рівняється на Латвію

За словами урядовця, сьогодні частка відновлювальних джерел у загальному енергетичному балансі України 3,45%. Програма реформ, передбачених урядом, дозволить збільшити її до 30% до 2030 року.

«Сьогодні ми закладаємо фундамент завтрашньої енергетичної незалежності України. Задля цього ми готові ламати будь-який опір тих, хто не хоче відпускати з власних рук контроль над регуляторним та бюджетними «краниками», - додав пан Зубко.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше,  нардепи пропонують підвищувати енергонезалежність країни спрощенням процедури землевідведення для будівництва об’єктів альтернативної енергетики. Відповідний законопроект вже зареєстрували у Верховній Раді.

 
Коментарі (0)