ГоловнаНовини ЖКГЖитлоВже цього року у Києві розпочнеться паспортизація житла

Вже цього року у Києві розпочнеться паспортизація житла

Майже половина житлових будинків у країні мають незадовільний фізичний стан.
Майже половина житлових будинків у країні мають незадовільний фізичний стан. І паспортизація таких будинків, визначення їхніх «слабких місць», обсягів коштів на ремонт є дуже важливим моментом. Квартира як об’єкт нерухомості – це наш капітал, вона має свою ринкова вартість, і від того, в якому стані будинок, залежить ринкова вартість нашої квартири. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
 
«Капітальний ремонт будинку, його технічний стан – це найважливіший аспект в управлінні будинком, від якого дійсно залежить і вартість нерухомості, і безпека. А без достовірної інформації у власників квартир жодного об’єктивного рішення прийняти не можна», – повідомив Петро Пантелеєв.
 
За його словами, паспортизація у Києві розпочнеться вже цього року. Важливо, щоби це відбувалося з використанням сучасних підходів, а замість купи паперу – зручна електронна платформа з Web-доступом для кожного киянина. Тоді кожен власник паспортизованого житла зможе дізнатись про стан будинку, його специфіку, економічні характеристики, і, зважаючи на це, будинкові громади зможуть приймати певні рішення щодо створення ОСББ, проведення капремонтів будинку, модернізації, енергоефективності. Тобто це базово-інформаційне підґрунтя для кожного будинку, для прийняття подальших важливих рішень.
 

Петро Пантелеєв додав, що близько 80% столичних багатоповерхівок потребують ремонту. Не латкового чи на окремій ділянці, а комплексного капітального ремонту. Орієнтовна сума необхідних коштів – 10 мільярдів гривень. Це колосальні витрати для міського бюджету. У фінансуванні мають бути поєднані зусилля держави, муніципалітету і будинкової громади, тобто власників квартир, і тільки тоді можливо забезпечити колосальну потребу в ремонтах, яка сьогодні є. 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
15 Липня 2019 p. 19:18
Мабуть усі пам"ятають, як у 2010-2013 роках усі державні свята супроводжувались у Києві грандіозними по кількості та потужності вибухів святковими салютами, дію яких можна було порівняти з дією невеликого землетрусу. Люди, у тому числі і ветерани , неодноразово скаржилися до колл-центру, що результатами цих салютів стають пошкодження будівельних конструкцій внаслідок ударної хвилі, а саме: утворення тріщин в стінах, особливо у хрущовках, аварії водопроводу і каналізації. Натомість, колл-центр навіть не реєстрував ці звернення, пояснюючи ветеранам, що ці вибухи у їх честь...-------------------------------------------------------Крім розгерметизації , святкові "землетруси" 2010-2013 років привели до значного зменшення строку служби житлових будинків. А чим менший строк служби житлового будинку , тим вигідніше для посадовців, адже звільнене від старого будинку місце можна знову продати під нову забудову. Та й забудовникам вигідно і зручно.