ГоловнаКоментаріКоментаріЯк законно встановити домофон?

Як законно встановити домофон?

В разі виявлення бажання законно встановити домофон, ініціативна група будинку чи під'їзду та представниками ЖЕК повинні обійти всіх власників квартир та ознайомити їх із умовами підключення

Наприклад, в будинку всі квартири приватизовано, отже всі квартири треба помножити на кількість власників в цих квартирах – це береться за 100%. Згоду на встановлення домофону повинні дати не менше 50% + один власник - тоді такий домофон буде встановлено законно. Припустимо, в кожній квартирі по одному власнику, отже кількість поділити на 2 = Х + 1.

Якщо не всі власники квартир згодні встановити домофон, ініціативна група разом із співробітниками фірми, яка встановлює домофон та представниками ЖЕК мають запропонувати іншим власникам вибір: чи укладати договір на обслуговування, чи придбати за окрему плату магнітні картки від дверей без встановлення домофонного апарату.

Важливо до встановлення нових дверей із домофоном письмово звернутись до виконкому чи ради населеного пункту і отримати в них копію Положення «Про порядок розміщення, встановлення технічних елементів телекомунікаційних мереж (Інтернету, кабельного телебачення), супутникових антен та охоронних засобів на будівлях, спорудах». Дане положення, а отже, дії мешканців будинку та працівників ЖЕК, компанії, яка займаэться встановленням домофону, повинні відповідати Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд» затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 р. № 150, Державних санітарних норм і правил при встановленні технічних елементів (пристроїв) та відповідно до Ресурсних елементних кошторисних норм на ремонтно-будівельні роботи, затверджених наказом Держбуду України від 14.09.2000 р. № 201, «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Державних санітарних норм і правил при встановленні технічних елементів (пристроїв), рішенням ради населеного пункту щодо правил благоустрою території, листа роз'яснення Державної архітектурно-будівельної інспекції від 04.07.2008 р. №22/7-1894, правилами пожежної безпеки. Слід також звернути увагу на дотичні Закони України, зокрема «Про телекомунікації», «Про радіочастотний ресурс».

В таких положення є зразки заяв та зразки погоджень виконкомів з приводу того, як законно встановити домофон, що в законі називається технічним пристроєм. Надалі робиться акт виконання робіт, який підписують, наприклад:

- заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, управління комунальним майном, законності, регулювання земельних відносин, благоустрою, транспорту, зв'язку, підприємництва та торгівлі;

- представник замовника;

- балансоутримувач/власник будинку;

- представник підрядника у випадку залучення до виконання робіт.

P.S. Подібні запитання до юристів ви можете надсилати на пошту info@jkg-portal.com.ua або на press@investhelp.com.ua

 
Коментарі (0)