ГоловнаПублікаціїЕлектроенергетикаЗ січня українці будуть підписувати два договори на електроенергію: постачання та розподілу

З січня українці будуть підписувати два договори на електроенергію: постачання та розподілу

З січня 2019 року починається перший етап державної реформи ринку електроенергії, націлений на те, щоб він почав працювати за європейською моделлю.
З січня 2019 року починається перший етап державної реформи ринку електроенергії, націлений на те, щоб він почав працювати за європейською моделлю. Енергопослуги клієнтам в Україні відтепер надаватимуть дві різні компанії - оператор системи розподілу (ОСР) та постачальник. 
 
Як повідомила на своїй сторінці в Facebook глава НКРЕКП Оксана Кривенко, нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладення договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП №312 від 14 березня 2018 року.
 
За словами Кривенко, відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", енергопостачальні компанії зобов'язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго), в тому числі шляхом створення електропостачальника.
 
Згідно зі встановленими правилами, споживач укладає договори:
  • про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу за оператором системи розподілу;
  • про постачання електричної енергії споживачу за обраним енергопостачальник або поставки електроенергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих побутових споживачів).
Керівник пояснила, що договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення і підключення.
 
 

Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачеві електричної енергії як товарна продукція, додала вона. 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
30 Листопада 2018 p. 19:57
Ідея цього "вишкрібання" досить проста: одну послугу деталізувати у декількох платіжках ; а оскільки комісія за внесення платежу береться за кожну платіжку, то споживачу прийдеться внести комісію , більшу у декілька разів.-------------------------------------------Одночасно збільшується і вартість самої послуги. Усі кияни можуть підтвердити, що розділення однієї послуги "Утримання будинків " лише на дві, збільшило оплату за цю послугу принаймні на 40 грн. А це ж тільки початок...