ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГЗа яких умов призначатимуть субсидію у новому сезоні

За яких умов призначатимуть субсидію у новому сезоні

У жовтні 2019 року Уряд планує перейти до повної монетизації субсидій, яка призначатиметься лише у випадку відсутності заборгованості за ЖКП

У жовтні 2019 року Уряд планує перейти до повної монетизації субсидій, яка призначатиметься лише у випадку відсутності заборгованості за ЖКП. Таким чином, існує ризик отримати відмову в призначенні субсидій у зв’язку зі штучними боргами, що може стати неприємним сюрпризом для деяких українців. Про це розповів заступник начальника департаменту енергоефективності “Нафтогазу” Олексій Хабатюк.

За його словами, ситуація, яка склалася навколо облгазів і газзбутів, показує, що дії уряду і регулятора неефективні щодо впливу на їхню діяльність. Наприклад, газзбути нараховують додаткові обсяги, з якими споживачі не погоджуються та їх оспорюють. Хоча у постанові уряду прописано, що ці борги не враховуються при призначенні субсидій, сам механізм досить нечіткий.

“Вирішення проблеми додаткових нарахувань не перебуває в площині субсидій. Це питання системи взаємовідносин між споживачем, надавачем послуг, регуляторною та контрольною функціями держави. Вирішувати її треба на вищому рівні. Інакше це будуть “милиці”, які хтось обов’язково зламає”, – заявив експерт.

Хабатюк додав, що газзбути і облгази — це афілійовані особи, які відчувають повну безкарність і повну силу, тому що на цей ринок навіть ніхто не хоче заходити. Він наголошує на тому, що систему необхідно змінювати. Якщо її не змінити, то Україна ніколи не позбавиться від спеціальних обов’язків на ринку газу і ніколи не створить конкурентний роздрібний ринок.

“Повна монетизація субсидій не вирішує проблеми в цій системі. Можна підставляти “милиці” на рівні субсидій, але вирішувати треба корінні питання”,- підсумував експерт.

Раніше повідомлялося, що середній розмір призначеної субсидії на одну сім’ю в травні 2019 року зменшився на 45,5% і склав 91,8 грн. Проте вже з 1 липня в Україні підвищиться прожитковий мінімум, який повинні враховувати при розрахунку розміру субсидій для господарств.

 

 
Коментарі (0)