ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГЗа що можуть позбавити субсидії

За що можуть позбавити субсидії

У 2017 році не раз мінялися умови надання та позбавлення субсидій споживачів житлово-комунальних послуг. Нарешті влада визначилася з вичерпним списком причин, за якими можуть припинити нараховувати субсидії громадянам.

 

У 2017 році не раз мінялися умови надання та позбавлення субсидій споживачів житлово-комунальних послуг. Нарешті влада визначилася з вичерпним списком причин, за якими можуть припинити нараховувати субсидії громадянам.

У «Положенні про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг» зазначено, що громадянам загрожує позбавлення субсидій в наступних 5 випадках:

Позбавлення субсидії за борги - при несплаті за фактично спожиті житлово-комунальні послуги, якщо їх вартість перевищує надану субсидію. Інформацію про такі несплати в Управління по соціальному захисту населення (УПСЗН) повинні надавати ЖЕКи, житлові кооперативи та ОСББ до 10 числа місяця, наступного за місяцем, в якому виник борг.

Цей пункт, правда, має 2 виключення:

* Підтверджена документально затримка виплати зарплати або пенсії;

* Оскарження заборгованості в судовому порядку.

Позбавлення субсидії при виявлення недостовірних даних про доходи споживача, його майновий стан (наприклад, отримання відомостей про покупку дорогих товарів і послуг), які призвели до виплати необгрунтованої субсидії.

Позбавлення субсидії в разі, якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства соціальний інспектор виявив ознаки порушень, які призвели до виплати необгрунтованої субсидії.

Позбавлення субсидії при зміні її одержувачем місця проживання, або появі інших обставин, які унеможливлюють виплату субсидії (наприклад, смерть одержувача).

Особиста заява уповноваженого власника або орендаря житла.

Для відновлення отримання субсидії, надання якої було призупинено через борги, для початку необхідно погасити заборгованість або скласти договір про її реструктуризацію з компанією-постачальником житлово-комунальних послуг.

Суми субсидій, необгрунтовано нарахованих у зв'язку з умовами, викладеними в пунктах 2 і 3, повертаються на вимогу УПСЗН або непосредственрно одержувачем, або списанням коштів з його особистих рахунків в компаніях, що надають житлово-комунальні послуги.

 

 
Коментарі (2)
Коля
06 Жовтня 2017 p. 22:15
Як ви думаєте, чи може споживач, який завжди до копійки розраховувся за комунальні послуги, раптом виявитися боржником? Ні, помилки немає, він справді вважається боржником. А потім виявилося, що подібні штучні борги були приписані не лише йому одному... -------------------------------------------------------------"Київводоканал", при запровадженні нової форми платіжки , у травні 2016 р. , штучно, просто так від стелі, поприписував борги побутовим споживачам. Тепер "Київводоканал" вимагає, щоб споживач у свій власний робочий час та за власний рахунок віз до них квитанції та довідки про субсидії (та їх ксерокопії) за попередні роки, і тоді заяву про штучний борг буде розглянуто . Тобто, споживач, який завжди сумлінно сплачував за холодну воду, повинен тепер це доводити, витрачаючи власний час, гроші і нерви. -------------------------------------------------------------------Неправдиве повідомлення про борг є не чим іншим, як спробою обікрасти споживача, але оскільки цю спробу роблять державні структури, то для них немає за це ніякої відповідальності. У цій ситуації у програші завжди споживач.
Коля
06 Жовтня 2017 p. 22:17
Крім того, "Київводоканал" грабує киян ще й наступним способом. Від кожного багатоквартирного будинку виходять на вулицю 2-3 загальнодоступні точки розбору холодної води. Влітку вода з них ллється майже безперервно: кожен бажаючий може відкрити кран, під"єднати шланг і полити тротуари та газони.-------------------А потім "Київводоканал" за цю вилиту на вулицю воду присилає платіжки з грандіозними нарахованими сумами споживачам, які не встановили (за власний рахунок та на свій власний ризик) у своїх квартирах індивідуальні лічильники води. -------------------------------------Звісно, що не всі споживачі без квартирних лічильників спроможні оплатити ті шахрайські грандіозні суми, -- зазвичай просто вносять обов"язкову плату. Таким чином і виникають "борги" населення перед "Київводоканалом".