ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаЗакон про зниження «зеленого» тарифу вже підписаний президентом

Закон про зниження «зеленого» тарифу вже підписаний президентом

Президент підписав законопроект №3658, який закріплює ключові положення урядового меморандуму з виробниками "зеленої" енергетики
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зниження "зеленого" тарифу, про це у своїй сторінці у Facebook написав Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
 
"Президент підписав законопроект №3658, який закріплює ключові положення урядового меморандуму з виробниками "зеленої" енергетики", - пише Шмигаль.
 
Прем'єр нагадав, що закон дасть змогу зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.
 
"На практиці це означатиме, що держава та всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно", - пише він, додаючи, що закон сприятиме збалансуванню ринку електроенергії, захистить права інвесторів та дозволить уникнути підвищення тарифів на електроенергію для людей.
 
Зазначимо, що урядовий законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" (реєстр. № 3658), був підготовлений Міненерго. Його підтримали 228 народних депутатів, 21 липня.
 
Документ дозволяє вирішити найбільш нагальні економічні та технічні виклики у галузі відновлюваної енергетики України, інформують у Міністерстві.
 
Його положення реалізують домовленості уряду та інвесторів в галузі ВДЕ відповідно до меморандуму про порозуміння.
 

"Прийняття законопроекту дозволить знизити "зелені" тарифи, скоротити обсяги уведення нової потужності СЕС в експлуатацію за "зеленим" тарифом, посилити відповідальність за створені небаланси та удосконалити аукціонну модель підтримки, зробивши її більш гнучкою, адаптивною та ефективною", - написав Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. 

 
Коментарі (0)