ГоловнаНовини ЖКГЖитлоЗаміну хрущівок заклали в повоєнне відновлення

Заміну хрущівок заклали в повоєнне відновлення

В Україні будуть позбавлятися застарілого житла. Йдеться не лише про будівлі, зведені ще на початку минулого століття, а насамперед про хрущовки та панельні будинки

 

В Україні будуть позбавлятися застарілого житла. Йдеться не лише про будівлі, зведені ще на початку минулого століття, а насамперед про хрущовки та панельні будинки. Причому модернізацію житлового фонду вирішили не “відкладати у довгий ящик”, а вписати у рамки повоєнної відбудови.

Про це розповіла народна депутатка-“слуга” Олена Шуляк.

За словами Шуляк, влада зараз інтенсивно вивчає європейський досвід реконструкції застарілого житла. Звісно, що в різних країнах вона відбувається по-різному. Визначними чинниками, що на неї впливають, є економічний рівень країни, а також соціальна орієнтованість суспільства в цій країні.

За словами Олени Шуляк, ідея реконструкції застарілого житла в Україні виникла не сьогодні (під час війни), а ще до початку повномасштабного вторгнення. Так, у 2021 році в Раді був зареєстрований законопроект №6458, який передбачав масштабну реконструкцію житла, що не відповідає сучасним нормам. Однак війна поставила ці плани на паузу. І, звісно, поки військові дії на території нашої країни не припиняться, ні про яку реконструкцію житла не може бути й мови.

Однак і відкладати цей процес на десятиліття влада також не має наміру. Адже все ж є надія і на конфісковані російські активи, і на допомогу західних партнерів у відбудові України. Тому влада має намір вписати реконструкцію застарілого житла у загальний кошторис повоєнної відбудови нашої країни. У цьому контексті розглядають декілька варіантів із вирішенням подальшої долі хрущовок.

У країнах Євросоюзу діють програми ліквідації застарілого житла. Ці програми передбачають як повне знесення такого житла і побудову на його місці нового, сучасного, так і реконструкцію такого житла зі створенням сучасного житлового простору. Причому ці програми розроблені так, щоб створювати мінімум дискомфорту власникам такого житла, і щоб якість їхнього життя не була суттєво погіршена навіть на період реконструкції.

В Україні, за словами Олени Шуляк, розглядаються такі сценарії можливої реконструкції хрущовок та іншого застарілого житла:

надбудова додаткових поверхів і мансард над п’ятиповерхівками;

реконструкція будинку без відселення мешканців;

модернізація будинків з метою енергозаощадження.

“Також може йтися про зміну архітектурно-планувальної та об’ємно-просторової організації квартир у будівлі й заповнення розривів між будівлями новим будинком”, —уточнила Олена Шуляк.

Звісно, що така реконструкція, як і вся повоєнна відбудова країни, вимагатиме сотні мільярдів доларів. І звісно, що в України таких грошей немає ні зараз, ні на горизонті найближчого десятиліття. Але українська влада сподівається на допомогу в сумі 50 мільярдів євро, яку пообіцяв нам ЄС в межах програми Ukraine Facility.

Під ці гроші депутати активно розробляють законопроект “Про основні засади житлової політики”. Його мають намір представити вже через два місяці.

 

 

 

 
Коментарі (0)