ГоловнаКоментаріЖитловий кодекс становить системну небезпеку

Житловий кодекс становить системну небезпеку

- Я бачу системну небезпеку через те, що він (Житловий кодекс – ред.) писався непрофесіоналами, аматорами, і кожна з лобістських груп намагалась щось туди втиснути своє, а забудовники, в свою чергу, хотіли своє. А головне, що він не потрібен, хоча б тому що в нас є інші закони, яких дуже багато –

- Я бачу системну небезпеку через те, що він (Житловий кодекс – ред.) писався непрофесіоналами, аматорами, і кожна з лобістських груп намагалась щось туди втиснути своє, а забудовники, в свою чергу, хотіли своє. А головне, що він не потрібен, хоча б тому що в нас є інші закони, яких дуже багато – про ті ж ОСББ (який не працює), про соціальне житло, про гуртожитки, про житлово-комунальні послуги. Саме так треба, по кожному  з цих законів розбиратися, перед тим, як все це в якусь «братську могилу» втиснути і назвати це кодексом

Найбільш небезпечним питанням даного Житлового кодексу є встановлення монополії у сфері надання комунальних послуг та створення управляючих компаній у цій галузі.

А головне – те, що лобістські групи, які представляють управляючі компанії, це непогано немов би, але це новий небезпечний вид бізнесу. Точніше, він таким може стати, якщо прийде на непідготовлене підґрунтя, бо мова йде про ринок у десятки мільярдів гривень, а люди ще не готові віддавати житло в управління цим управляючим компаніям.

І саме тому я переконаний, що невипадково сьогодні така хвиля піднялася проти ЖЕКів – так ми ще 5 – 10 років будемо з цими ЖЕКами. І головне сьогодні – зрозуміти всім, а в першу чергу – міським головам і муніципалітетам, що ЖЕКи – це на сьогодні єдина можлива модель управління для 90% будинків.

 
Коментарі (0)