ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГЗмінено механізм компенсації за працевлаштування переселенців

Змінено механізм компенсації за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів вніс зміни до програми виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

 

Кабінет міністрів вніс зміни до програми виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. У разі "дострокового" звільнення кошти потрібно буде повернути.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Мінекономіки.

"Загалом ми маємо сім мільйонів внутрішньо переміщених осіб, для яких питання пошуку нового робочого місця є надзвичайно актуальним", - заявила перший віце-прем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, цього року збільшили в 1,5 рази фінансування програм сприяння працевлаштування внутрішніх переселенців.

Зокрема, згідно з внесеними змінами, роботодавець отримує:

1) компенсацію витрат на оплату праці (але не більше двох розмірів мінімальної заробітної плати) за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази;

2) компенсацію витрат роботодавця на перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з числа безробітних ВПО, яких працевлаштовано строком не менше ніж на 12 календарних місяців. Розмір компенсації визначається Кабінетом міністрів України в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Також встановлюється, що у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості, сума виплачених коштів повертається у повному обсязі.

"Єдине виключення з цього - коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, наприкінці 2022 року рівень офіційного безробіття в Україні впав до історичного мінімуму. Тільки 89,8 тисяч громадян отримують допомогу.

 

 

 
Коментарі (0)