ГоловнаНовини ЖКГМістобудуванняЗміни в ДБН: сміттєпроводи в багатоповерхівках можна не проектувати

Зміни в ДБН: сміттєпроводи в багатоповерхівках можна не проектувати

З жовтня 2018 вступило в силу зміна в ДБН з проектування житлових будинків, яким скасовано обов'язкове проектування сміттєпроводів в багатоповерхових житлових будинках при їхньому новому будівництві або реконструкції
З жовтня 2018 року набрала чинності зміна у державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків (Зміна №4 у ДБН В.2.2-15-2005 “Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення”), якою скасовано обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках при їх новому будівництві або реконструкції, про це повідомила прес-служба Мінрегіону.
 
У більшості країн Європи вже давно заборонено проектувати такі сміттєпроводи в багатоповерхівках, адже вони несуть у собі негативні наслідки: антисанітарія в будинках, великий ризик пожеж, неможливість сортування сміття.
 
Згідно з новою зміною у ДБН, необхідність влаштування сміттєпроводів в будинках визначатиметься з урахуванням прийнятої у кожному населеному пункті системи поводження з відходами. Сміттєпроводи залишаються обов’язковими тільки в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку.
 
Крім того, Мінрегіон також унормував можливість проектування систем підземного та вакуумного (пневматичного) збирання сміття, що сприятиме роздільному збору, чистоті та покращенню екологічної ситуації в населених пунктах. Відповідні зміни містяться у нових ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”, які вступили у дію з 1 вересня 2018 року.
 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

 
Коментарі (0)