ГоловнаНовини ЖКГПодіїЗросла кількість пожеж які виникли внаслідок використання генераторів

Зросла кількість пожеж які виникли внаслідок використання генераторів

В Україні зросла кількість викликів рятувальників на пожежі, які виникли внаслідок використання генераторів під час відключень світла
В Україні зросла кількість викликів рятувальників на пожежі, які виникли внаслідок використання генераторів під час відключень світла, про це на брифінгу розповів заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки ДСНС Анатолій Шкарбута. 
 
Так, за даними ДСНС, від початку 2024 року в Україні у житловому секторі сталося 8666 пожеж, зокрема 5191 у житлових будинках та спорудах. Внаслідок пожеж загинула 551 особа, з них — 10 дітей, та дістали травми 468 осіб, зокрема 38 дітей. Матеріальні збитки оцінюються у понад 4 млрд грн. 
 
«Кількість пожеж в Україні значно зросла, тому що люди почали використовувати електрогенератори й резервні джерела живлення. Найбільше страждає приватний сектор. Маючи досвід блекаутів 2022 року, люди мають багато резервних джерел живлення: повербанки, зарядні станції, електрогенератори. Тому, коли вимикають електроенергію, кількість пожеж від цих джерел значно зростає», – сказав Шкарбута. 
 
Після довгого періоду без використання генератори потребують профілактики та огляду. 
 

ДСНС також рекомендує вимикати всі електроприлади під час вимкнення електроенергії та вмикати їх знову, коли подання електрики поновиться. Це убезпечить електроприлади від перегорання через перепади напруги та можливого самозаймання, що може призвести до пожежі. 

 
Коментарі (0)