ГоловнаПублікаціїНовини ЖКГПідсумки тижня: чиновницька ейфорія ОСББ та завершальні переговори з Росією

Підсумки тижня: чиновницька ейфорія ОСББ та завершальні переговори з Росією

Минулий тиждень був для України дуже насиченим в питанні про створення об’єднань співвласників багатоповерхових будинків, а також президентськими доктринами щодо НКРЕ.

Так, понеділок, 28 листопада, розпочався для редакції «Україна Комунальна» зі звістки про те, що Росія відклала відкриття нафтопроводу в обхід України. Термінал, який, як очікувалося, транспортував б 10-20 млн тонн в 2012 році, призначений для того, щоб дати можливість Москві експортувати нафту безпосередньо до Європи, підриваючи тим самим переговорну силу країн з транзитними трубопроводами, таких як Україна.

Тим часом, міністр житлово-комунального господарства, будівництва та розвитку ЖКГ Анатолій Близнюк  дав інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня», де заявив, що в Україні лише 31,6% будинків мають теплові лічильники.

А ось прем’ер-міністр Микола Азаров, вирішив задовольнити прохання очільника Київської міської ради Олександра Поповавиділивши бюджету Києва додаткові 3,5 млрд грн.

Крім того, 28 листопада Президент України своїм наказомреорганізував НКРЕ.  В. Янукович своїми рішеннями затвердив положення про Нацкомісію і граничну чисельність їх працівників: НКРЕ і Нацкомуслуг - по 412 чол., НКРЗ - 375 чол., НКЦБФР - 575 чол., Нацфінуслуг - 293 чол.

Інформаційний простір вівторка ознаменувався новиною про те, що міністрам виділили мільйон на проїзд, а київській владі – усього 70 тисяч. Так,міністерство економічного розвитку і торгівлі України 22 листопада уклало договір з ДП «Гостранс» на автотранспортні послуги в 2011 році вартістю 1,15 млн грн. Кількість автомобілів не зазначено.

Тим часом, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк провів зустріч з представниками об'єднань співвласників багатоквартирних будинків Києва і регіонів. Тема зустрічі - «Шляхи вирішення основних проблемних питань створення та діяльності ОСББ».

В свою чергу висловилися на адресустворення ОСББ представники фракції «УДАР». Так, депутат Київради від фракції «УДАР Віталія Кличка» Андрій Странніков, вважає, що влада провалила проект по створенню ОСББ в столиці.  «На одному з останніх засідань бюджетної комісії представники КМДА були змушені зізнатися, що наполеонівські плани по масовому створенню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, по суті, провалилися - з 600 ОСББ, які повинні з'явитися цього року, почали діяти тільки 100», - зазначив А . Странніков.

Водночас, у Мінрегіоні пройшла зустріч міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка з представниками ОСББ. Підсумовуючи зустріч, Анатолій Близнюк заявив, щосьогоднішні проблеми ОСББ не можна вирішити вчорашніми методами.

Не оминули в цей день і газову тему. Так, в ефірі телеканалу «Київська Русь» президент УСПП, народний депутат, радник президента України Анатолій Кінах висловив думку, що газові переговори України і Росії мають закінчитися збалансованими рішеннями.

Також в цей день стало відомо, щоНаціональна комісія регулювання електроенергетики пропонує збільшити з 30% до 50% надходження коштів в інвестиційних програм обленерго в 2012 році за рахунок зменшення фактичних втрат електроенергії в порівнянні з нормативними. Про це заявив член НКРЕ Юрій Андрійчук у вівторок на засіданні «круглого столу», на якому розглядалися шляхи зниження втрат в електромережах об'єднаної енергосистеми України.

Середа, 30 листопада, принесла гарну новину для представників ОСББ. Так, Микола Азаров заявив, що збиратиме міністрів для розгляду пропозицій по ОСББ.  У свою чергу Міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк зазначив, що сьогодні він проведе зустріч з представниками ОСББ міст України, в ході якої чітко окреслять проблеми, які будуть винесені на розгляд спеціального засідання Уряду. Зокрема, від ОСББ визначать представників, які візьмуть участь в засіданні уряду.

Нагадав про себе в цей день и Фонд державного майна України, повідомивши ціну акцій «Закарпаттяобленерго». Так, ФДМУ оголосив конкурс з продажу 50% пакета акцій «Закарпаттяобленерго» за 135 млн. грн.До продажу пропонується 62301621 акцій, номінальна вартість однієї акції - 0,25 грн, крок збільшення ціни при проведенні торгів «з голосу» ліцитатором - 1 млн 400 тис. грн.Статутний капітал компанії - 31150810 грн.

Відкриваючи цього дня засідання Кабінету Міністрів Прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, щоОСББ є доведеною дієвою формою самоорганізації. Такі висновки чиновник зробив після зустрічі з представниками ОСББ.

Тим часом, стало відомо, що у ВР зареєстрована державна програма приватизації на 2011-2014 роки. Згідно з текстом законопроекту високі темпи приватизації державних об'єктів передбачається забезпечити в результаті: залучення до приватизації більш широкого кола державних об'єктів; спрощення процедур підготовки до приватизації об'єктів з метою скорочення витрат часу, запровадження спрощених способів продажу державних об'єктів, які не користуються попитом у потенційних покупців (у разі якщо об'єкти не продані із застосуванням інших конкурентних способів), зокрема чином: продаж шляхом зниження ціни до рівня фактичного попиту без обмеження мінімальної ціни продажу; дроблення пакетів акцій (менше 25% статутного капіталу акціонерного товариства) і продаж їх окремими лотами на фондових біржах; продажу без оголошення ціни.

Також, очільник Мінрегіону заявив, що ВР у другому читанні розгляне законопроект про ОСББ. За його словами цей документ повинен ліквідувати цілий ряд протиріч діючої нормативної бази, на які звертають увагу громадськість і Глава держави. За даними Мінрегіону на сьогодні в Україні функціонує 13, тис. 817 ОСББ (94, 8% від планового показника) з яких 1,780 об'єднань створені у 2011 році.

У четвер 1 грудня в засобах масової інформації з’явилася інформаціястосовно переговорів з Росією по газу. Як стало відомо, на переговорах розглядалися питання співпраці України і Росії в енергетичній сфері в рамках домовленостей президентів двох країн. Переговори пройшли у конструктивній обстановці. Сторони зазначили, що наразі переговорний процес знаходиться на завершальній стадії.

Також, цього дня були активні і представники фракції «УДАР» у Київраді, які заявили, що категорично проти приватизації «Київенерго».Фракція «УДАР Віталія Кличка» у Київраді закликає керівництво держави відмовитись від продажу 25% пакету акцій «Київенерго». Із відповідним листом депутати звернулися до Президента України, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради.

В останній день тижня,  2 грудня Уряд затвердив особливий порядок надання кредитів позичальникам Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Нормативний акт спрямований на остаточне вирішення питання довгобудів, у які вкладено кошти у рамках держпрограми забезпечення молоді житлом та стосуватиметься тих позичальників Фонду, які з різних причин досі не змогли отримати профінансовані за сприяння держави квартири.

Згадали у п’ятницю і про рух потягів на новорічні свята. Прем’єр-міністр України Микола Азаров, врахувавши критику в засобах масової інформації щодо проблеми з придбанням квитків на період новорічних та різдвяних свят, дав низку доручень  для поліпшення якості перевезення пасажирів. Зокрема, Глава Уряду вимагає забезпечити рух додаткових потягів на найбільш популярних під час новорічно-різдвяних свят маршрутів.

Також, Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) прийняла розпорядження від 28.11.2011 № 215-р «Про врегулювання взаємовідносин енергопостачальних компаній та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (житлово-будівельних кооперативів)». Відтепер, ОСББ вважатимуться «населеними пунктами», а на освітлення східців і дворів потрібна окрема угода – розпорядження НКРЕ .

Тим часом, перебуваючи у Львові Прем’єр-міністр України Азаров під час зустрічі з ініціаторами створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків пообіцяв допомагати в створенні ОСББ. За його словами, проблеми, які піднімались на обох зустрічах, майже однакові, і Уряд докладе максимум зусиль для їх вирішення.

Також, в цей день Президент України Віктор Янукович ухвалив рішення ветувати Закон №3692-VІ «Про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР щодо визначення житлової та загальної площ об'єкта житлової нерухомості». Як зазначено в повідомленні, Президент вважає неприпустимим сьогодні будь-яке збільшення квартплат та впевнений, що оподаткування квартир, балконів, лоджій має відповідати принципу соціальної справедливості.


Анна Недогибченко, спеціально для ІА «Україна Комунальна»
 
Коментарі (0)