ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГ Сміття спроможне розділити Закарпаття

Сміття спроможне розділити Закарпаття

Пропонується введення в дію чотирьох сортувальних об’єктів в Ужгороді, Мукачево, Виноградові та Тячеві, на яких будуть приймати роздільно зібрані відходи.

13 районів Закарпаття пропонують поділити на чотири основні субрегіони (Ужгородський, Мукачівський, Виноградівський та Тячівський) для екологічної оптимізації управління відходами.
Про це йшлося на громадських слуханнях в Ужгороді, на які була винесена розроблена місцевими та закордонними експертами Стратегія поводження з відходами в Закарпатській області на 15-річний період.

Крім цього, передбачене будівництво чотирьох регіональних полігонів в Ужгородському, Мукачівському, Виноградівському та Тячівському районах. А на Міжгірщині та Рахівщині – будівництво двох перевалочних станцій.

За словами Оксани Станкевич, керівника МГО «Екосфера», згідно із Стратегією, у населених пунктах з населенням більше 3 тисяч жителів організують роздільне збирання відходів на вторинну переробку. До того ж, пропонується введення в дію чотирьох сортувальних об’єктів в Ужгороді, Мукачево, Виноградові та Тячеві, на яких будуть приймати роздільно зібрані відходи. Додаткова лінія із сортування скла передбачена на сортувальному об’єкті в Ужгороді.

Керівник групи експертів, які розробляли Стратегію, Саймон Поу розповів, що над документом працювали як місцеві фахівці, так і міжнародні експерти, а також представники міністерства екології та природних ресурсів. Звичайно, залучили і представників громадськості, яку інформуватимуть про усі пропозиції програми і надалі. Сам документ передадуть на затвердження до Закарпатської обласної ради, потім – шукатимуть джерела фінансування. Радник міністерства екології і природних ресурсів Ігор Маркелов нагадав, що саме Закарпаття з усіх інших областей вибрали для реалізації проекту Європейського Союзу «Управління відходами – Європейський інструмент добросусідства та партнерства». Цей проект також діє у Білорусі, Молдові, Росії, Вірменії, Азейбарджані та Грузії. За словами посадовця, у 2012 році в Україні основними завданнями у сфері екології стане звільнення країни від небезпечних відходів, питання природних парків та онлайн-моніторинг стану довкілля.

Для кращого ознайомлення закарпатців із проблемою та із положеннями пропонованої Стратегії експерти залучили також представників церкви – священиків різних конфесій.

Джерело – «ЗІК»

 
Коментарі (0)