ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняАМКУ підозрює "Нафтогаз" у зловживанні монопольним становищем через річні контракти

АМКУ підозрює "Нафтогаз" у зловживанні монопольним становищем через річні контракти

Антимонопольний комітет України відкрив справу проти ТОВ “ГК “Нафтогаз Трейдинг” щодо зловживання монопольним становищем на ринку оптової реалізації природного газу
Антимонопольний комітет України відкрив справу проти ТОВ “ГК “Нафтогаз Трейдинг” щодо зловживання монопольним становищем на ринку оптової реалізації природного газу.
 
Про це повідомляє пресслужба Антимонопольного Комітету.
 
Комітет досліджує наявність у діях Нафтогаз Трейдингу різних підходів до формування ціни на газ для різних газопостачальників, що могло призвести до обмеження конкурентоспроможності певної категорії підприємств.
 
В АМКУ нагадують, що з 1 травня 2021 року діють річні тарифи на газ для населення. У рамках цього газопостачальники також зобов'язані були затвердити базові річні пропозиції для населення.
 
Для того, щоб компанії могли створити річний план, "Нафтогаз" повідомив, що дозволить постачальникам газу купувати газ для населення у "Нафтогазу". При цьому річний контракт "Нафтогазу" мав єдині стандартні умови для всіх постачальників газу.
 
Водночас до Комітету зверталися газопостачальники, на думку яких ці договори містять дискримінаційні умови.
 
В АМКУ зазначають, що частка "Нафтогаз Трейдинг" на ринку оптової реалізації газу за підсумками 2020 року та першого півріччя 2021 року склала понад 35%.
 
"Це свідчить про наявність структурних ознак монопольного становища на відповідному ринку", - йдеться у повідомленні.
 

При цьому з огляду на вертикальну інтеграцію групи "Нафтогаз", "Нафтогаз Трейдинг" має стабільний доступ до основного ресурсу порівняно з обмеженим доступом конкурентів. Це свідчить про наявність компанії ринкової влади. 

 
Коментарі (0)